68 people found this review helpful
5 people found this review funny
Recommended
0.0 hrs last two weeks / 0.0 hrs on record
Posted: 27 Oct, 2019 @ 7:49am
Updated: 6 Dec, 2022 @ 7:44am

ACHTUNG !!!
Автор рідко здатний висловити свою точку зору лаконічно, тому огляд може бути злегка затягнутим. Або ж ні. Усе, написане далі, є суб'єктивною думкою автора, і ви маєте повне право з нею не погодитися.

Originally posted by Vulgrim:
Old Vulgrim's got something new for you!.

Я рідко пишу огляди на доповнення (DLC з персонажами в Mortal Kombat 11 виняток) і спочатку не планував писати про додатковий контент у третій Darksiders.
Перша частина цієї серії мені сподобалася (я вперше зіграв у неї в 2010), а другу я зміг подужати лише з третьої спроби - вона вийшла досить затягнутою, і я навіть не проходив більшість додаткових квестів, не кажучи вже про три доповнення.

Але з третьою частиною все вийшло зовсім інакше - те, що вона пішла шляхом соулс-лайк ігор, викликало в мене більший інтерес до гри, ніж це було раніше, а тому під кінець проходження я взявся за доповнення, про одне з яких і піде мова. І воно вийшло... суперечливим.
З одного боку, DLC мені справді сподобалося, в ньому є новий контент, причому це не тільки вороги, а й локації та навіть екіпірування. З іншого боку, є пара істотних мінусів, через які я поставив би йому нейтральну оцінку, якби в Стимі була така можливість.

Ну, а перед читанням огляду на доповнення Keepers of the Void раджу почитати огляди на самі ігри серії Darksiders:

Сподобався огляд? Підписуйтесь на мене на Ютубі та додавайтесь в друзі в Стімі, щоб познайомиться з ще більшою кількістю оглядів українською! І заповни, нарешті, цю порожнечу!

«Сюжетна складова»

Незважаючи на те, що основну частину часу ми бігатимемо, стрибатимемо, розв'язуватимемо головоломки і битимемося з ворогами, деякий сюжет тут є. Доступ до доповнення відкриється, коли ми отримаємо першу силу порожнечі. Тоді Вульгрим попросить нас про послугу - на Зміїних стежках, які він використовує для переміщення Землею та іншими світами (та й не тільки він, а й сама Лють, а також Війна в майбутньому) завелися непрохані гості, які заважають демону-торговцю вести бізнес. Зрозуміло, це його не влаштовує, і він просить Лють розібратися з порушниками спокою, а в обмін обіцяє цінну нагороду.

Originally posted by Wicked K:
Capital! You've brought a friend!

«Нові локації та головоломки»

Вся дія доповнення розгорнеться в Порожнечі (Void в оригіналі), де беруть початок сили порожнечі, і через яку проходять Зміїні стежки. Це досить порожня (вибачте за каламбур) локація, в якій є лише платформи, що ширяють у повітрі, і мости між ними. Вона розділена на чотири зони, кожна з яких присвячена одній із сил порожнечі (вогонь, буря, сила і стазис), тому, щоб не переривати проходження DLC, краще заздалегідь одержати всі сили в основній грі, а потім, діставшись майже до самого фіналу сюжету, йти в доповнення, адже прокачування тут також не буде зайвим (я, до речі, проходив з Лютью 55 рівня).

Пам'ятаєте, в огляді на Darksiders 3 я говорив, що в грі майже немає головоломок? А знаєте, чому так? Тому що їх усі запхали в це доповнення. Так, тут є платформинг і битви з ворогами, але головоломки при цьому займають щонайменше 70% всього часу. Хоча, треба віддати належне розробникам - вони придумали непогану механіку, яку змогли розтягнути на все DLC.

Нових елементів, з якими можна взаємодіяти, тут всього два - літаючі куби і сфери. Спочатку все досить просто - заряджаєте клинок-бумеранг силою порожнечі вогню і кидаєте в сферу. Вона активує куб, який перелетить на нове місце.
У міру проходження все ускладнюється - потрібно буде активувати не тільки сфери (які іноді ще необхідно буде знайти й донести до потрібного місця), а й особливі куби, при цьому використовуватимуться всі сили порожнечі: вогонь рухає куби, буря активує платформи для ширяння, сила дає змогу рухатися з боків кубів, а стазис дає змогу відстрибувати від стін.

Такий набір, здавалося б, базових елементів створює цікаві комбінації і досить непогано затягує, хоча нерідко були моменти, коли я по 10 хвилин тупив і не знав, що робити далі.

«Вороги та боси»

Звичайні вороги представлені у вигляді конструктів, трохи схожих на тих, що були в другій частині. Нічого особливо оригінального вони з себе не представляють, тому хотілося б зупинитися на босах. Їх у доповненні п'ять - чотири уособлюють різні сили порожнечі, а п'ятий є їхнім своєрідним об'єднанням. І варто сказати, що це, мабуть, найкраща частина доповнення, оскільки складність тут йде по наростаючій.

Перший бос має у своєму арсеналі лише прості атаки і не становить жодної загрози. Другий на додачу до вже знайомих прийомів обзаводиться новими, третій може ще й атакувати по площі, а четвертий змушує міняти сили порожнечі під час бою. Тобто, фактично кожен новий бос є поліпшеною версією попереднього і використовує як те, що ми вже бачили, так і якісь свої особливості.

Фінальний же бос, крім розмірів, вирізняється тим, що використовує всі сили порожнечі, причому може комбінувати їх одна з одною. Не можу сказати, що якийсь із цих конструктів завдав мені проблем (я помер лише один раз - на конструкті стазису), проте з погляду геймдизайну зроблені вони просто чудово.

Originally posted by Fury:
I... understand. Do your worst

«Нове екіпірування»

Після перемоги над кожним босом (крім останнього) ми отримуємо нову зброю відповідної порожнечі. Тут у нас і вогняні кігті, і подоба електричної алебарди, і сокира сили, і навіть крижані коси (привіт від Смерті). Усю зброю можна використовувати замість стандартної і змінювати в будь-який момент через меню. Крім того, вона прокачується, і на неї так само ставляться поліпшення, пасивні посилення яких працюватимуть завжди - фактично у нас з'являються ще 4 слоти для рун, що трохи псує баланс гри (який під кінець проходження і так не дуже).

У нагороду ж за перемогу над останнім босом ми отримуємо від Вульгрима Броню з Безодні - найкраще, що гра може запропонувати в плані захисту. Це екіпірування не тільки дає істотні бонуси (рівні 3-4 прокачаним рунам), а й має унікальний зовнішній вигляд, який трохи доповнюється залежно від екіпірованої сили порожнечі.

«Недоліки»

І ось ми підійшли до того, чому я хотів би поставити нейтральну оцінку, якби в мене була така можливість. По-перше, при прямих руках і досвіді у вирішенні головоломок DLC можна пройти години за дві (у мене пішло 3-4), що досить-таки мало. По-друге, воно коштує 200 гривень - ціну непоганої гри (Moons of Madness зі знижкою, наприклад). По-третє, воно ламає баланс гри на користь тих, хто його купив. Чому найкрутіша броня в грі міститься в доповненні, яке треба купувати окремо - питання, загалом, риторичне, однак подібне не особливо радує.

Keepers of the Void - це:
  • Новий випуск "Що в моїй сумочці"
  • "Порожнє" доповнення
  • - Сіндзі, стули пельку і лізь у чортового робота!
  • Кубічне пекло
  • Ще один подарунок від старшого брата
  • НЕСПОДІВАНИЙ ПОВОРОТ


Originally posted by Fury:
Even the most grueling fight is less tiring than taking no action at all.

Доповнення вийшло доволі непоганим, проте невелика тривалість і завищена ціна вносять свої корективи. Раджу брати з великою знижкою або в складі місцевого аналога сізон паса.

Загалом - 8 видів зброї / 10 головоломок

https://steamproxy.net/sharedfiles/filedetails/?id=1998581998
Was this review helpful? Yes No Funny Award
5 Comments
LampyCat 27 Oct, 2019 @ 2:30pm 
Третья - это дс на минималках, не люблю дс. Даже, наверное, не буду играть в новую игру по ЗВ из-за этого. Хотя еще есть над чем подумать.Там есть уровни сложности.
DarkPrince9507 27 Oct, 2019 @ 2:23pm 
Советую попробовать, мне третья больше всего понравилась.
Lynx♡Lunaire 27 Oct, 2019 @ 1:58pm 
Обзор хороший, но ни в одну часть Darksiders пока что не играла)
DarkPrince9507 27 Oct, 2019 @ 9:22am 
:okey:
LampyCat 27 Oct, 2019 @ 9:16am 
Годно!