10 people found this review helpful
1
Not Recommended
0.0 hrs last two weeks / 87.4 hrs on record (54.9 hrs at review time)
Posted: 20 Mar, 2021 @ 2:04pm
Updated: 23 Jan, 2023 @ 12:34pm

📢 ОБЕРЕЖНО! РОСІЙСЬКА ГРА! 📢

ACHTUNG !!!
Усе, написане далі, є лише суб'єктивною думкою автора, і ви маєте повне право з нею не погодитися, якщо здатні навести адекватні й логічні аргументи.

За всієї поваги, мені не потрібен чийсь дозвіл, щоб існувати. - Герой

Суміш РПГ, автобаттлера, стратегії, колекційної карткової гри і все це в обгортці рогалика, та ще й під піксельним соусом із позитивністю не нижче 95%. Інтригує, чи не так? І все це РАПТОВО від творців Please don't touch anything, що наче свідчить про творче та ігрове зростання.

👉 Сподобався огляд? Підписуйтесь на мене на Ютубі та додавайтесь в друзі в Стімі, щоб познайомиться з ще більшою кількістю оглядів українською! І не забувайте!

На жаль, у технічній частині не все добре, а тому трапляються рідкісні баги, наприклад, у мене у певний час з'явилися зависання під час виходу з гри, якщо вона запущена в повноекранному режимі, а також під час однієї довгої ігрової сесії гра кілька разів підвисала секунд на 5.

📖 Паршиве відчуття. Виправляючи одне зло, я стаю джерелом іншого. - Герой

Безіменний головний герой приходить до тями на стежці та виявляє, що світ, яким він його пам'ятає, зник, замість нього тепер порожнеча і лише жалюгідні крихти колишніх об'єктів і будівель нагадують про минуле. Утім, герой не один і, влаштувавши табір для решти тих, хто вижив, він раз по раз вирушає в експедиції, щоб зібрати якомога більше ресурсів, пригадати ще щось про світ, а заодно з'ясувати, що ж є причиною його нинішнього стану і як все виправити.

У плані сюжету гра не є чимось грандіозним, місцями історія банальна, а причина подій, що відбуваються, і зовсім по-дитячому наївна (Бог, який вважав людей своїм кращим творінням, вирішив до них з'явитися, ті його злякалися і тицьнули в нього списом, унаслідок чого творець образився і вирішив, що настав час зруйнувати світ) але це не заважає слідкувати за історією, адже діалоги нерідко кумедні, а персонажі, яких можна зустріти, доволі харизматичні, чи то ліч, який мандрує зі своїм палацом, чи то зоряний мисливець, котрий використовує чорні діри в ролі гончаків. Загалом, уся гра має хороше гумористичне підґрунтя і, незважаючи на катастрофу світового масштабу, не намагається подавати все на серйозних щщах.

Окремо варто відзначити внутрішньоігрову енциклопедію, в якій наводиться інформація про об'єкти світу, ресурси, ворогів і допоміжні предмети. Крім суто ігрової інформації, на кшталт здібностей, характеристик і короткого опису, за спеціальний ресурс там можна відкрити додаткові відомості, що стосуються лору гри, що різняться від історій босів і записів істориків до селянських пісень. Інформація жодним чином не впливає на саму гру, але її наявність і обсяг приємно вражає, щоправда, не обійшлося і без мінусів - майже в кожній такій статті є одна або кілька друкарських помилок.

💻 Я одержимий ідеєю зведення всього до нуля. Відсутність буття бачиться мені досконалим і правильним. - Омега

Геймплей вийшов вельми незвичайним, і я так одразу і не згадаю гру, де б бачив щось подібне. На початку кожного забігу герой потрапляє на випадково згенеровану стежку, замкнену в петлю, яку він буде проходити раз по раз, в кінці петлі відпочиваючи біля багаття. У нього на шляху зустрічатимуться монстри, битви з якими принесуть екіпіровку і карти. Перша, як нескладно здогадатися, збільшує характеристики героя, карти ж дають змогу "згадати" світ навколо, забудувавши його об'єктами, будь то елементи ландшафту або споруди. Взагалі, всі карти діляться на три типи, залежно від того, де їх можна розміщувати: прямо на дорозі, біля неї, або ж неподалік. Як виняток можна виділити хіба що "Забуття", що дає змогу стерти будь-який об'єкт.

Самих карт чимало, і вони відкриваються поступово, але, що важливіше, є їхні комбінації, які гравець повинен пізнавати самостійно, постійно експериментуючи - так, приміром, він дуже швидко з'ясує, що розміщення гір у квадраті 3*3 створить гірський пік, який має сильніший ефект, але регулярно спавнить гарпій, а вампірський маєток, побудований біля села, призведе до перетворення мешканців на упирів, проте за три кола по тому на цьому місці виникнуть графські угіддя - поліпшена версія села. Таким чином, постійно експериментуючи, гравець повинен побудувати герою шлях, який принесе достатню винагороду (у вигляді карт, екіпіровки та ресурсів), але не буде надто вже складним, до того ж варто враховувати, що з кожним новим колом сила ворогів зростає.

Втім, на використанні карт і екіпіровки втручання обмежується - герой сам переміщається і атакує ворогів. До слова, у грі є класи і крім стандартного лицаря згодом будуть доступні шахрай і некромант, кожен зі своїми унікальними особливостями і характеристиками. Крім того, в кожній з чотирьох глав є бос, поява якого наближається з кожною викладеною картою, а тому грамотний менеджмент ресурсів теж має певне місце.

Крім експедицій є ще згаданий табір - хаб, у якому герой відпочиває, готується до експедицій і створює споруди. Останні витрачають ресурси, зароблені у вилазці, і буквально є ігровим конструктором - одна будівля відкриває шкалу досвіду, прокачування і можливість обирати навички під час підвищення рівня, друга - надає допомогу у вигляді дружніх арбалетників поруч зі стартовою клітиною вогнища, третя - доступ до енциклопедії, четверта - вводить зілля лікування, п'ята - відкриває осередки постачання та дає змогу отримувати цінні предмети в експедиції і так далі.

Все це вимагає чималих ресурсів і варто мати на увазі - грінд не просто є в грі, це одна з її основних частин, навіть награвши 50+ годин, я прокачав до максимуму не всі стандартні будівлі, але ж є ще споруди, які не мають обмеження за кількістю - тільки за доступними в таборі клітинами. Так, згодом все спрощується завдяки алхімії та перетворенню ресурсів між собою, але тим не менш.

З мінусів зазначу таке - відсутність банальної для жанру можливості вийти з гри в будь-який час - у такому разі експедиція обнуляється, а ресурси губляться (але ж забіг може тривати понад годину), невеликі проблеми з балансом різних класів (наприклад, некромант може потрапити в софтлок завдяки гарпії), дивні рішення для кількох будівель (непотрібні ліс із хатиною лісоруба, будь-яка вилазка приносить більше дерева), відсутність нормальних описів для деяких елементів і здібностей, через що гравець змушений сам все дізнаватися дослідним шляхом (і це мінус, а не фіча для експериментів). Ну, і невеликі проблеми з логікою до купи (чому у павуків немає душі, але вона є у комарів і черв'яків?).

🎬 🎧 Ти не він, але ти близький до нього як ніхто інший. - Омега

Використання піксельної графіки і спрощена колірна палітра наклали свої обмеження, але творці чудово впоралися, створивши приємний піксель арт, чудові портрети персонажів, колоритний дизайн ворогів та ілюстрації. Незважаючи на те, що гра цілком про геймплей, візуальний стиль вийшов незабутнім і якісним.


Композицій не дуже багато, але навіть за тривалий час вони не набридають, а лише врізаються в пам'ять, окремо порадували теми босів і "озвучка" ворогів.

Loop Hero - це:

👌 Чудовий рецепт приготування пельменів
👌 Привид привида привида
👌 Король жаб
👌 Гав із глибокого космосу
👌 Некромантія - наше все
👌 God was never on your side
👌 Мисливець Алукард
👌 Курси з вивчення мови риболюдей і протовампірської

🔷 Одна з тих ігор, де геймплей чіпляє настільки, що на все інше можна було б закрити очі, але не доводиться, адже з якістю все гаразд, а реіграбельність і простір для експериментів затягне на довгі години.🔷

🔰 Підсумок – We building it up to bring it back down 🔰

https://steamproxy.net/sharedfiles/filedetails/?id=1998581998
Was this review helpful? Yes No Funny Award
12 Comments
Rondo 3 May, 2023 @ 8:51am 
Russian game? -> skipped

Дякую, що попередили. Ставати спонсором терористів точно не для мене.
DarkPrince9507 27 Mar, 2021 @ 3:53pm 
Видишь ли, дело в том, что не все люди графодрочеры, и играют в игры ради геймплея, а не из-за красивой картинки, это не говоря уже о том, что стиль пиксель арта давно снова вошёл в моду.
deangelis777 27 Mar, 2021 @ 3:30pm 
графика хуже денди 90-ых годов...уже только один взгляд на это пиксельное квазимодо вызывает отвращение, не понимаю как люди в 2021 году могут еще в такое играть и получать удовольствие от такого пиксельного месива
Sontonov 25 Mar, 2021 @ 10:28am 
Отличный обзор! Я как любитель рогаликов просто обязан это попробовать:praisesun:
knightofgg 24 Mar, 2021 @ 8:46am 
годный обзор:steamthumbsup:
LampyCat 22 Mar, 2021 @ 6:33pm 
Отличнейший обзор! Очень детально. Сейчас сам играю и кайфую.
¡¡¡ Clever_Ren 21 Mar, 2021 @ 8:51am 
:47_thumb_up:
Samael 21 Mar, 2021 @ 7:33am 
спасибо за обзор, игрушка выстрелила конечно знатно :aquaman:
altradogs_97 21 Mar, 2021 @ 6:46am 
так то вроде не че
The Empty Throne 20 Mar, 2021 @ 9:54pm 
Нужно будет брать. Спасибо за обзор.