War Thunder
Không đủ lượt đánh giá
Ustawienia graficzne w War Thunder - Część Pierwsza
Bởi p0kr4kk và 1 cộng tác viên
Pomyśleliśmy z kolegą, że można by napisać coś o opcjach w grze, bo wiele osób nawet nie wie co do czego służą, co można włączyć, a co wyłączyć, aby gra i wyglądała i działała ładnie.

W pierwszej części poradnika pokazujemy lewą stronę z okienka ustawień.

Pierwsza podstawowa informacja: Komputer musi spełniać minimalne wymagania, lub odrobinę wyższe.

Nie przedłużając:


Filtrowanie Anizotropowe - Jest to ostrość tekstur które są widziane pod dużym kątem i z dużej odległości. Gra ładniej wygląda, a ustawienie nie wpływa znacząco na wydajność. Ustawiamy 8x lub 16x.

Antyaliasing - Jest to wygładzanie krawędzi. Gra wygląda dużo ładniej, lecz znacząco wpływa na wydajność. (Przy 1080p polecam ustawić na x2, przy 900p na 4x).

Dodatkowy antyaliasing - Jest to postprocesowe wygładzanie krawędzi (FXAA). Gra wygląda dużo ładniej, a spadek FPS jest bardzo mały, niestety obraz jest nieco rozmyty w stosunku do zwykłego antyaliasingu.

Jakość tekstur - Zwiększa rozdzielczość wszystkich tekstur. Przy wysokich gra wygląda bardzo ładnie, ale zalecana jest spora ilość pamięci VRAM (1GB minimum). Przy ustawieniach wysokich możemy dodatkowo zobaczyć ręce i nogi pilota w widoku z kokpitu.

Jakość Cieni - Rozdzielczość cieni, bardzo wpływa na wydajność, ale w trakcie gry efekt jest prawie nie zauważalny, warto czasami zmniejszyć choćby na średnie.

Jakość chmur - Sprawia, że chmury są mniej "kwadratowe", polecam kombinować. Wpływ na wydajność zauważalny dopiero od ustawień wysokich wzwyż.

Rozdzielczość tła - jest to rozdzielczość renderowanej sceny, która potem zostaje przeskalowana do rozdzielczości wyświetlania ustawionej w menu. Gra wygląda dużo ładniej. Znacząco wpływa na wydajność. Polecam ustawić na maksimum.

Rozdzielczość terenu - Rozdzielczość terenu to jakość dodatkowych efektów podłoża, takich jak wypukłości kamyków i ściółki, lepsze ślady opon, połyski kałuż i tym podobne. Najlepiej widoczne w trybie bitew pancernych od ustawienia suwaka w połowie lub wyższym. Nie wpływa znacząco na wydajność, jednak gra potrafi chrupnąć przy szybkim obracaniu kamery doczytując owe efekty.

Widzialność drzew - jest to zasięg renderowania wszystkich małych obiektów, jak kamyki, dekoracje, murki i drzewa właśnie. Znacząco wpływa na wydajność. Polecam ustawić w połowie suwaka, nie wyżej.

Particle Density - Gęstość cząsteczek, takich jak np. ogień przy wybuchu, dym, iskry czy odłamki. Znacząco wpływa na wydajność przy “gorących” sytuacjach, ale gra wtedy wiele zyskuje na grafice. Niektórzy gracze w bitwach pancernych wykorzystują ten fakt, strzelając z karabinów w wizjer wroga, dramatycznie zmniejszając mu ilość wyświetlanych klatek i utrudniając celowanie.

Trawa - Zasięg trawy, Bardzo mocno wpływa na wydajność, bardzo upiększa grę. Powiązana z tym jest opcja w menu gry wyłączająca trawę w widoku celowania w bitwach pancernych.

SSAO Quality - Czyli jakość dodatkowego cieniowania. Znacząco wpływa na rozgrywkę, ale nie zwraca się większej uwagi na efekt tego ustawienia. Polecam wyłączyć, jeśli mamy problem z wydajnością.

Odbicia w wodzie - znacząco wpływają na wydajność. Są bardzo ładne ale jeśli nie latami blisko wody, polecam wyłączyć.

Reflections Quality - Jakość wszelkich odbić w grze, znacząco wpływa na rozgrywkę, ale gra staje się ładniejsza - szczególnie w wypadku samolotów pozbawionych kamuflażu - wyglądają jak lusterka :) Polecam ustawić jak wygodniej.

Jakość Fizyki - ilość odłamków i fragmentów wszelkich zniszczalnych elementów na mapie. Proponuję ustawić na minimum, w przeciwnym wypadku możemy doświadczyć potężnych dropów, w czasie wzywania artylerii na terenie zabudowanym.

Render oraz Instancing - nie ruszamy, chyba, że mamy problem z artefaktami bądź gra się nie uruchamia. Zostawiamy na Auto.

Tire Tracks - zasięg oraz czas pozostawania śladów po gąsienicach. Obciąża nieco pamięć, ale w większości przypadków można ustawić na średnie lub wysokie.

Terrain Deformation - deformacja terenu, jak sama nazwa wskazuje. Odpowiada za efekty kolein w błocie oraz śniegu. Zostawiamy na wysokich.


Zapraszamy do części drugiej naszego poradnika, w której wyjaśnimy prawą stronę okienka ustawień graficznych.
   
Giải thưởng
Yêu thích
Đã yêu thích
Bỏ thích
Ilustracja

Zaznaczone zielonym kolorem są ustawienia niskie, ale ładnie wyglądające, kolorem czerwonym zalecane przeze mnie.
3 bình luận
Franko Blaski 30 Thg11, 2023 @ 6:24am 
dobry poradnik ale widzialność drzew polecam na minimum ponieważ czasami z dalekich odległości (ale nie przez celownik albo lornetkę bo tam się pojawiają drzewa nie zależnie od odległości) można zobaczyć przeciwników którzy są za drzewami których u nas nie ma
Ammon 28 Thg03, 2016 @ 8:23am 
Dobry poradnik lecz dla totalnych żółtodziobów :)
mathys92 27 Thg03, 2016 @ 2:49pm 
ja wszystko dałem na średnie oprócz rozdzielczości