12
Products
reviewed
524
Products
in account

Recent reviews by Trimeny

< 1  2 >
Showing 1-10 of 12 entries
3 people found this review helpful
25.3 hrs on record
Recommending it for sure, very good Steam deck support
Posted 4 December, 2024.
Was this review helpful? Yes No Funny Award
No one has rated this review as helpful yet
2.6 hrs on record (0.2 hrs at review time)
Repetitive, boring, bland. 100% Origins and Odyssey they made sure this time i won't farm and grind those soulless achievements. Those who like the viking culture will love it, but other than that, avoid at any cost. Also take care, Assassin's Creed Mirage is only listed on EGS. They are putting their games here for cash-grab not for the fanbase, they could use achievements since Assassin's Creed III but they refuse it, you can't buy the Black Flag basic edition just the gold one which you can't activate because why would you. If you see something related to Ubisoft, avoid.

EDIT: Somehow, achievements returned to this beloved franchise, also Mirage is coming to Steam with steam features so I changing my review from negative to positive. 100% here we come.
Posted 18 December, 2022. Last edited 21 October, 2024.
Was this review helpful? Yes No Funny Award
1 person found this review helpful
1 person found this review funny
6.8 hrs on record
A Mark of the ninja játékról akkor hallottam, amikor pár évvel ezelőtt Mark Brown be nem mutatta a játék lopakodós mechanikáit a Game Makers Toolkit egyik epizódjában. Mivel nagyon szeretek játékokat gyűjteni, mindig új élményekkel bővűlni és a Dishonored játéksorozatnak köszönhetően nem áll távol tőlem a lopakodás, bele is vágtam ebbe a 2D-s kalandba.
A történet nem a játék erőssége, nem is nagyon figyeltem rá őszintén szólva, egy két cutscene keretében annyit vettem ki, hogy vannak öltönyös rossz fiúk, és le kell egyesével vadásszuk őket, egészen addig míg ki nem derül, hogy sorainkba is el vannak vetve az árulás magvai. Tökéletes (bár klisés) plot-twitst, és a játékra nagy kihatással nincs, egy két új ellenségfajta bemutatására szolgál.
A szinteket nagyon sokszor végig lehet vinni, teljesítményünk figyelve van, és annak függvényében kapunk pontot, hogy hány őrt öltünk meg, kerültünk ki, esetleg át tudtunke lopakodni az egész szinten úgy, hogy ne vegyenek észre. Képességeink és felszerelésünk testre szabható, és igényeink szerint tudjuk alakítani őket.
Füst bombától elkezdve, csapdákon át, figyelem elterelő petárdákig mindig akad valami ami az adott szituációhoz találna. Ha egy szintet úgy viszünk ki, hogy nem lát meg senki, akkor a lopakodásért kapjuk a pontot és ezáltal haladunk a legjobban orientált öltözethez. Három pont után oldunk ki egy olyan outfit-et például, hogy nincs kardunk, de lépteinket egyáltalán nem hallják, és így könnyebb lesz lopakodni. Ha egy két szintet úgy csinálunk meg, hogy mindenkit megölünk, és az adott szint követelményét megcsináljuk, akkor olyan felszerelést kapunk, amely nagyrészt golyó álló és többet sebzünk az elit ellenségek ellen.
Véleményem szerint egy nagyon jól összerakott játék, nagyon nagy az újra játszhatósági rátája, így hosszabb ideig is el lehet vele szórakozni. Viszonylag olcsó játék, 3 euró alatt is meg lehet akár szerezni, nem vész kárba az ember pénz, ha erre költené.

Összegzés

+nagyon jól működő mechanikák
+változatos ellenfelek
+egyedi grafika
-még nincs folytatás
-hamar ki lehet játszani
-a történet nem rak a nagy egészhez sokat

8/10
Posted 12 February, 2021.
Was this review helpful? Yes No Funny Award
4 people found this review helpful
1 person found this review funny
146.7 hrs on record
Az assassin’s creed univerzumába mostan hetedszerre merültem el, és véleményem szerint egy elég jól megalkotott játékról lenne szó. Nyílt világú, craftolós, szintekre osztott tartalom, rengeteg grind na meg a Ubisoft féle mikrotranzakciók.

Történet

Semmi extra, szokásos mi vagyunk a kiválasztott, mi kell megmentsük a világot, nagyon sok problémával fogunk találkozni, amelyek csak ránk és segítőinkre várnak. A sok ismétlődő küldetés közül talán a főküldetések azok, amik kellő fényt visznek a narratívába, mert a maradék misszió, nem tud még most sem egy Witcher 3 minőséget képviselni.
Motivációnk mint mindig a világ megmentése, és minden ügyes bajos ügyeit mi kell megoldjunk, már már házi teendőnek is leírható küldetések során. Ölj meg 10 disznót, szedj össze 5 virágot egy tisztáson 2 km-el odébb. A szíve java a mellékküldetéseknek amelyek valamit be is akarnak mutatni a világból, azok a mitikus szörnyeket felvezető küldetések. Véleményem szerint ezen interakciók mennyiségét megnövelhették volna jócskán, hogy valamiféle színvonalat is képviseljen a játék ezen szegmense.
Megmentsük az országot a pusztulástól, azáltal , hogy valamely fél (spárta és athén) pártját fogjuk a háborúban. Sajnos nem az egész játék részén,hanem csak egy egy kisebb összecsapás során.
Külső vivódásunk a világgal jól meg van motiválva, ok okozati összefüggést tudunk kötni a dolgok között. Valaki háttérbe mozgatja a szálakat, s mi kell kiderítsük. Szokásosan a háttérhatalmat kell megdönteni, ami rengeteg npc levadászását veszi igénybe. Nagyon grind-os, erőltetett egy interakció a világgal, mert ellenségünk, az okkultista Cult of Cosmos egy olyan szerv amely minket és családunkat vett célkeresztbe, mert van valami a vérünkbe ami nem HÍV, mégis abban a korban különleges.
Megoldjuk a külső problémát különböző okkultisták levadászásával, akik max egy két mellék küldetést kaptak szerepelni, vagy van olyan amely csak ül egy tábortűz mellett, és nem csinál semmit. Belső konfliktusunk ezzel ellentétben más, mert a környezetünkel való interakció során kellene rájöjjünk, hogy kik is vagyunk mi, mi a sorsunk mily értelmet nyer az életünk ha 20 órát azzal töltünk, hogy olyan embereket ölünk meg akik annyit vétkeztek, hogy a szikla széléről pisiltek le.
Nagyon fontos újításnak tartották a Ubisoftnál, hogy megadják a játékos számára a választás szabadságát. Első sorban, nem a szabadság szóval van gond, hanem azzal, hogy nincs rendesen implementálva a játékban, merthogy robotikusan kell majdhogynem minden npc-vel beszélgessünk, ami egy idő után fárasztó. Odamegyünk az adott karakterhez, ,,interact,, és nézzük egymást amíg el nem beszélik amit kell. Te kell kiválaszd , hogy karaktered mit kérdez, de azt nem hogy hogyan. Bár raktak egy két cselt bele, nevezetesen a hazugság lehetőségét, esetleg a megfenyegetését. De tapasztalatom szerint maximum testi konfliktus elkerülése végett van értelme az egésznek, és mindig az igazat éri meg elmondani.
Karakterek
Szokásos Ubisoft minőség, itt van egy csapat történelmi személy, veled van, téged segít, mint Hérodotosz, vagy Szókratész, és itt van egy csapat ellenséges történelmi személy meg pár fiktív akik ellened vannak. Ezen része mindig is tetszett, nincs vele semmi bajom, gondoltam megjegyzem, hogy tudjatok róla.

Küldetések

Főküldetések jól megvannak írva, nagyjából minden dolog klappol, viszont a mellékküldetéseket nagyon durván kispórolták. A mellékküldetések egy jó része ötlettelen, látszik rajtuk, hogy csak azért vannak, hogy az ember kapjon XP-t utánuk, se több, se kevesebb. Azon mellékküldetések amelyek karakter fejlődést mutatnak be, esetleg valami pluszt adnak ehhez a nagy egészhez, azok kék felkiáltó jellel vannak ellátva, és a játék fejlesztésének későbbi szakaszába kerültek bele..
Sajnos nem azt éreztem a végigjátszás során, hogy el vagyok veszve a világban, nem szippantott annyira be, mint például az Origins. Nagyon nagy részét a grindnak fölösnek éreztem, azt a látszatott keltette, hogy jól töltöttem el az időt, de később beláttam, hogy ez nagyon nem így van. Amit néztem, az az volt, hogy meg kell hogy érje a pénzt amit ráköltöttem, s ha fizettem a játékbeli tartalomért, akkor meg is nézem azt a tartalmat.

Újrajátszhatóság

New Game+ van a játékban, ugyanúgy tudunk továbbra is grindolni, de aki az alapot ki játszodja 100% (mint én), utána még a DLC-ket is (mint én), szerintem nem lesz nagy kedve még egyszer nekifogni a kalandnak. Nagyon sokat nem változik a story ha más dolgokat választunk, legfőképpen annyi, hogy hányan fognak az asztal mellett ülni a családi főküldetés végén.
Egyszeri végigjátszás számomra elég volt, nem hiszem, hogy a jövőben még egyszer neki fogok fogni.

DLC

A Legacy of the First Bladet kerülni kell azoknak, akik egy kicsit is érdekeltek a storyban. Szembeköp mindennel amit az előző játékok felépítettek. Darius, a bérgyilkos, aki nem az, tud Leap of Faithel-ni, hidden blade-je van, de semmi köze az asszaszinokhoz, mivel azok csak az Originsbe alakulnak meg.
Nem jött át a story úgy ahogy kellett volna, s ha átjött, akkor nagyon szarul sikerült.
A Fate of Atlantis egy szimuláció, három fázisa van, és ez sem tartozik a legjobban megírt történetek közé. Három világot látogatunk meg, több Isu személynek is megoldjuk jópár problémáját, de nagyon érdekes dolog nem fog történni. Ha mostan kellene nekifogjak a játéknak, ezen két DLC-t teljesen kihagynám.

Összegzés
Egy olyan játék amibe túl sok a játék, többszöri végigjátszásra nem ajánlom és ha teheted leárazáskor vedd meg. A modern szál egy kicsit még mindig kaki, és a dlc-k sem értek fel a nekik előírt hypenak. Ha délutáni kikapcsra kell, akkor szivet neki, mint rendes folytatás viszont nem állja meg a helyét. Egy asszaszinokról szóló játék amiben nincsenek asszaszinok.


Posted 12 February, 2021.
Was this review helpful? Yes No Funny Award
3 people found this review helpful
275.6 hrs on record (219.1 hrs at review time)
A Creative Assembly a total war sorozat hetedik darabját még 2012-ben adta ki, ami a mai napig elég nagy népszerűségnek örvend, nemcsak, hogy felülmúlta elődjeit, de még tett is rá egy lapáttal. Ezzel nem azt szeretném mondani, hogy sokkal jobb lett, mint a Medieval II vagy a Rome, de hogy a Napoleonnál vagy a bugos Empire-nél sokkal szebb, változatosabb, az is biztos.
A sorozat egyik legjobb darabjával van dolgunk s ezt elég arra alapozni, hogy a következő részek minőségben alul maradtak valamely aspektusukban. Elég csak a ROME II-őt említenem s aki jobban ismeri a szériát már kapásból fel tud idézni valamilyen bugot amivel a játék első 5 percében találkozott.

Irány Japán!
Európa helyett az egész Japán szigetet megkapjuk. Az események az 1400-as évek végére és az 1500-as évek elejére tevődik, amikor az elszigetelt Japánt a kereskedők kezdik felkeresni és olyan modern technológiával lássák el őket, mint a lőpor vagy a gőzhajók.
A provinciák ugyanúgy egy-egy közigazgatási központtal vannak ellátva, melyek elfoglalásával az adott terület birodalmunkhoz csatolódig. Egyes provinciák valamilyen plusz nyersanyaggal rendelkeznek (arany,vas,tégla,szén,gyapot …stb) vagy egyes egységeknek bónuszt adnak (kovácsműhely,templom,lovarda) vagy nekünk plusz bevételt termelnek. (csempészet).
A játszható klánok száma 12, természetesen fizetni kell egy-kettőért. Minden klán bónuszokkal rendelkezik. (jobb gyalogság, erősebb hajók, jobb diplomácia…stb)

Technológia mindenek felett
A játékban megtalálható egy két főágra visszavezethető technológia fa, amelynek ,,levelei’’ valamilyen bónuszt, gyártható egységek oldanak fel. Minél többet fejlesztünk ki ezekből a technológiákból, annál többet kell várnunk rájuk.
Kampány Tokugawa klánként
Minden klánnak van egy alap nehézségi szintje, ez attól függ, hogy éppen hol helyezkedik el és mely provinciákat kell elfoglalja. Attól függetlenül, hogy rövid vagy hosszú kampányt választottuk, Kyotot és pár fővárosunk körüli tartományt el kell foglaljunk ahhoz, hogy győzhessünk.
Nehezebb frakciók közé tartozik a Tokugawa, aki amellett, hogy vazallusaként kezd, az Oda klán is sanyargatja. Ha a kezdeti nehézségeket le tudtuk küzdeni, ami körülbelül abból áll hogy a seniorunktól megszabadulunk. Miután őket legyúrtuk, a Takeda, Hojo és Hattori klánok kezdenek általában háborgatni, s ha a diplomáciával nem foglalkoztunk, hamar azon kapjuk magunkat, hogy minden kis klán os hadat üzent nekünk, s a paraszt seregekkel csak Kyotot tudjuk maximum bevenni.

A SHAMEFUL DISPRAY
A játékban, mint minden más total war játékokban, vannak olcsó paraszti, normális árú katonai, és nagyon drága elit egységek. A gondok ott kezdődnek az egységeknél, hogy a katonai egységek kevesebben vannak létszámban, mint a katonaiak. Egy nyilas paraszti egységben van 120 nyilas, míg egy katonai nyilas egységben van össz-vissz 90. A nagyobb számok törvényében, hiába képzettebbek, hiába céloznak jobban a katonai nyilasok, a kis parasztok ledarálják őket. Az elit egységeknél ugyanez a helyzet. Ők még kevesebben vannak, sokkal többe kerülnek, a fenntartásuk sem olcsó, s míg egy teljes zászlóaljnyi parasztsereg áll 2600 emberből, ugyanannyi elitegység csak feléből. Ezen felállás miatt nagyon könnyű Kyoto-t bevenni, már a játék közepe fele is, mert két zászlóaljnyi paraszt simán beveszi auto-battle-be a Citadelt fullos samuraisereggel együtt.

Katana és Puskapor
A Fall of the Samurai egy alapjátékot nem igénylő standalone kiegészítő, amely a sógunátusi és az imperialista hatalmak közti harcot hivatott bemutatni. Japán elszígetelődése miatt technológiailag eléggé lemaradt. A hagyományokhoz, a gyökerekhez ragaszkodó sógun nem barátságosan fordul a nyugati hatalmakhoz, míg az imperialista klánok befogadóbbak és nyíltak a változtatásokra.
Ami változott az alapjátékhoz képest az az, hogy van egy modernizációs mércénk, amit sokfelé képpen tudunk befolyásolni. 4 szintje van, amelyet modern épületek építésével, technológiák fejlesztésével tudunk elérni. Minden egyes modern épület hozzárak egy kicsit a mércéhez s ahogy növekedik a szintünk úgy nyílnak meg előttünk új technológiák. Minél nagyobb a szint, mondjuk úgy, hogy minél fejlettebbek leszünk, a tradicionális lakosság egyre csak elégedetlenebb lesz.
A modernebb gőzmeghajtású hajók messze leelőzik a faburkolatú fregattokat, s amikor arra a szintre jutunk ,hogy valamely kikötőnk angol, amerikai vagy francia kereskedelmi kikötő legyen, akkor a vasburkolatú csatahajókkal piriszhassuk. Mindegyik kikötő elérhetővé tesz egy elit egységet is. Az egységek nemzetisége a választott nemzettől függ.

Shogun, Emperor vagy Republic
Mindegyik klán vallás helyett valamely párt oldalán áll. A sógunpártiak tradicionális épületeket szoktak felhúzni, míg az imperialisták katonai iskolákat.
Területek elfoglalásával , csaták megnyerésével hírnevet szerzünk, amely az adott párt udvarában betöltött szerepünket határozza meg. Minél nagyobb a befolyásunk annál több minisztert tudunk kinevezni. Ha a legendás minősítést is megkapjuk, eldönthetjük, hogy az adott párt eszméi mellett maradunk, vagy kikiáltsuk függetlenségünket. Függetlenedés esetén a győzelmi feltételek megváltoznak. Nemcsak a két párt fővárosát kell elfoglaljuk hanem 60 provinciát is. Mindegyik klán hadat fog üzenni nekünk és nehezebb fokozaton fullos seregekre is lehet számítani. Ha maradunk az shogun vagy az emperor pártján, akkor csak az ellentétes párt klánjai fognak hadat üzenni. Amint pártot választottunk, kineveznek Vanguardnak, ami annyit fog jelenteni, hogy az adott párt zászlóvivői leszünk, s ennek értelmében a zászlóink is meg fog változni. Ha a függetlenséget választjuk, a szászlónk marad a régi, csak a nevünk példáúl nem Nagaoka lesz, hanem Republic of Nagaoka.
Ha a függetlenséget választjuk, akkor nemcsak, hogy mindenki hadat üzen nekünk, hanem az az egységünk amely a térítésért felelős, eltűnik, s az épületet ahol képeztük, teljesen át kell építsük.
A belső viszályokat nagy közrendel vagy Exit Game-el tudjuk kiküszöbölni.

Fizess!!!
Shogun 2-höz több kiegészítő is vásárolható. Ezek nagyrészt játszható klánok vagy előrendelés mellé kapott egységek. A Fall- és a Rise of the Samurai két teljesen új kampányt kínál a vásárlóknak. Bár a terület ugyanaz, a klánok mások, ami jó.

Pro
-mérges japán bemondó
-mérges japán egységek
-a shameful dispray
-gyönyörű grafika
-változatos klánok
-modok
Contra
-nyugodt másod-bemondó
-bugok
-mégtöbb bug
-fizess ha akarsz más klánokkal is játszani
Posted 7 July, 2017. Last edited 7 July, 2017.
Was this review helpful? Yes No Funny Award
7 people found this review helpful
386.0 hrs on record (333.4 hrs at review time)
Sokaknak nem kell bemutatni a Bethesdát. Jobbnál jobb játékokat készítenek. Legjobban fogyó játékaik az Elder Scrolls és a Fallout franchise-ból kerülnek ki. Elég csak megemlíteni a Fallout New Vegast vagy a E.S. Morrowindet. Remek játékok mind a mai napig megérdemlik az árukat.
Jó pár címük , rengeteg díjat gyűjtött be és hamar elnyerték a vásárlók bizalmát és szabad idejüknek nagyrészét. Ezen nyertesek közül talán a Skyrim teljesített a legjobban. Még 2011-ben jelent meg, de az emberek még mindig nem tudtak vele betelni.
Egyes játékok oly addiktívak, változatosak, kihívással teliek, hogy egyszerűen nem lenne elég egy-két óra ,hogy kiszórakozzuk magunkat.

A Skyrim egy fikcionális skandináv mitológiával megtöltött világban játszódó szerepjáték. Sárkányok, skandináv környezet és csillámpónifejű lézerkardos vámpírok, mi más kellhet egy kalandra vágyó embernek.

Történet
A cselekmény Skyrim tartományban játszódik. Egy kis ló vontatta szekérkén találjuk magunkat, amely egy kivégzőhelyiségfele halad. Amint megérkezünk Helgenbe és a hóhér a fejünktől szeretne megszabadítani minket ,de egy sárkány jelenik meg, félbeszakítva a kivégzési ceremóniát.
Természetesen megmenekülünk s megszökve Helgenből rajtunk áll ,hogy mit csinálunk. A lehetőségek tárháza közel áll a végtelenhez ,hála a temérdek módnak.
Az alaptörténet lényege,hogy a nagy és gonosz sárkányt meg kell öllni.

Játékmenet
Játék egyik főeleme a fejlődés. Minden cselekedetünkért tapasztalatot kapunk mely az adott ágra adja a pontot. (pl:zárfeltörés, zseblopás,kétkezes fegyverhasználat, pajzshasználat, könnyűpáncél,varázslás).
Minden képességág 100-as szintig meg és mindegyiknek van egy csillagképe. Minden fejlesztési pontot amit egy szintlépés után kapunk, rá tudunk rakni egy adott fán belül „egy csillagra”.
Ha kimaxoltuk az adott csillagképet, legendássá tudjuk tenni azt az ágat, ezzel visszakapva minden pontot amit ráraktunk. Ez főleg olyan képességeknél hasznos,mint a kovácsolás, alkímia ,és zárfeltörés. Három főágazat található a képességeknél.
Harcos: fegyverhasználat(egykezes ,kétkezes) , páncélviselés(nehéz,könnyű) , pajzshasználat
Tolvaj: zárfeltörés , íjászat , zseblopás , lopakodás , beszéd
Mágus: illusion , conjuration , alteration , restoration , alkímia , enchant
Eldönthetjük már előre, hogy karakterünket melyik ágon szeretnénk kihúzni, de pár végig játszás után hamar rájösztök majd ,hogy a lopakodó nyilas a legerősebb a játékban.

Loot
A játékban a felfedezni valók közül az ősi nord katakombák a legígéretesebbek. Ezekből számtalan található Skyrim területén és általában színültig vannak tömve szintünkhöz mért fegyverekkel, páncélokkal és septimmel. A zsákmány nagyrésze különböző méretű ládákban található esetleg a lekaszabolt ellenség zsebéből.

Ellenfelek
Vannak óriáspókoktól elkezdve sárkányokig mindenféle jóféleségek. Ha esetleg kisebb szinten arra szánnánk el magunkat ,hogy átutazunk Solthseimra, ne tegyük. A kis tücskök is meg fognak ölni.

Sárkányok
Ahogy fejlődünk a játékban a szintünkkel együtt jelennek meg új sárkányok is. Amig az alapsárkányok csak tüzet tudnak okádni a Frost Dragon jeget is, vagy az Revered Dragon Drain Vitality kiáltást.
Egy sárkánnyal való harcok két fázisból tevődik össze. Kisebb szinten beszarsz s visszalépsz egy régebbi mentésbe. Nagyobb szinten nyilazgatod s healeled magad, s amikor az életereje elég alacsony nem repked többet s onnan vagy tovább nyilazod, vagy kardal varázslattal nekiállsz.
Az alapsárkányokat, amelyek random generálódnak mindig a fajtájuk után vannak elnevezve, míg az erősebb egyedi sárkányok melyek általában a történet szerves részét képezik ,mindig egy megadott helyen találhatóak meg ,mint például Phaathurnax vagy Durnehviir.
A sárkányok leölésével el szívjuk a lelküket, ezzel kapva meg az erejüket. A lélekpontokat kiáltásokra tudja rakni. Egy sárkánykiálltás három szóból áll s minden szóval egyre erősebb lesz a képesség amit kapunk általa. (idő lassítás, szellemlét, minden elsöprő erő, megmutatja az ellenségeket egy adott helyen, lefegyverezi az ellenséget stb.). A kiálltások minden egyes szavát valahonnan meg kell ,hogy tanuljuk s utána tudjuk csak sárkánylélekkel feloldani. Ezen kiálltások kőtáblákra vannak felirva s kéken világitanak. A kiálltások nagyrésze katakombák végén található, vagy sárkányok őrzik. Tölűnk függ, hogy össze akarjuk e gyűjteni vagy nem.

Daedra artifacts
A játékban találhatóak istenektől kapható fegyverek. Ezen küldetések a legszórakoztatóbbak és a legváltozatosabbak. Összesen 15 van ezen fegyverekből s egy-kettőből többféle is megszerezhető, a mi döntésünktől függ.

Vérfarkas és Vámpír
Két féle szörnnyel találkozhatunk kalandozásunk során. Az egyik szőrös és kutyaszaga van, a másik vérre szomjazik s ronda.
A vérfarkassá válásnak egy jól bevált módszere van a Skyrimbe. Elmész a Companionokhoz Whiterunba s addig csinálod nekik a questeket ,míg be nem vesznek a Körbe s te is nem leszel ezáltal Vérfarkas. Külön képességfa társul ezen “betegséghez“ és különböző gyűrűk vásárlásával a képességeid erősítheted.
A Vámpirságot nagyon könnyen el lehet kapni, a Dawnguard kiegészítővel bejönnek olyan ellenséges vámpírok ,melyek éjjelente járják a falvakat és városokat s akit használják a Life Drain képességüket azok 3 napon belül vámpírok lesznek. Meggyógyítani csak egy ember tud s annak is egy fekete lélekkövet kell adni, melyet elég nehéz kapni kisebb szinten.
Ha nem szeretnénk kigyógyulni, akkor egy el kell látogassunk a Dawnguard várba ahol pár küldetés után eljutunk Harkonhoz aki felajánlja a lehetőséget, hogy csatlakozzunk a vámpír rendjéhez.
A vámpíroknak is van képességfájuk és ha szeretnénk mi is lehetünk vámpír lordok.

Grafika és Zene
A grafika a Special Editionnel csak jobb lett, (mondjuk mi mást is vártunk), az árnyékolás, a víz fodrozódása tökéletes hangulatot teremt. A zene pedig hihetetlenül epikus.
Ha vásárlásra adnád a fejed NE a sima játékot vedd meg. Legendary vagy Special Edition. A kiegészítők nem képezik szervez részét a játéknak ,de aki szeretne sárkányon lovagolni, házat építeni vagy vámpír lordá lenni annak a fenti edition-ök híján zsebébe kell párszor nyúljon.

Pro:
-megszokott Bethesda minőség és mennyiség
-remek hangulat, -zene, -grafika, -sárkányok
-változatos -környezet, -ellenfelek, -küldetések, -sárkányok
-módok temérdek mennyiségben
-óriási bejárható terület tele sárkányokkal

Contra
:-megmaradt bugok
-óriáspókok
-ló nékül sokat kell menni körbe

95%



Posted 27 December, 2016.
Was this review helpful? Yes No Funny Award
5 people found this review helpful
1 person found this review funny
68.2 hrs on record (20.1 hrs at review time)
Alapjába véve a játékipar folyamatosan fejlődik , minden egyes játék főleg a nagyobb kiadóktól (Blizzard,Bethesda,Naughty Dog stb.) valamit szeretne újitani azon játékstiluson belül amelynek elemit a játék magára ölti, ezen kisértletek hol nagyon jó hatással vannak a játék koncepciójában,hol pedig rontanak a játékról és a kiadójáról alkotott képen.
A Borderlands 1 is nagyon egyedinek hatott megjelenésekor, sőt már annak idején ,nem is csoda ,hogy sokak kedvence mind a mai napig. A sikereket elkönyvelő kiadó a 2K games és a fejlesztő a Gearbox Sofrware 2012-ben neki is fogtak a számozott folytatásnak.
A történet
A cselekmény Pandora nevű bolygón zajlik, melyen egy nagyon értékes érc az eredium bányászható ki. A bolygót természetesen egyből megkörnyékezik a kalandravágyó emberkék köztük mi is. A kalandorokon kivűl másokat is vonz ezen érc , egy óriásvállalat is képviselteti magát a Hyperion ami enyhén szólva is elkezdi tizedelni robotjaival a bolygó lakosságát ,igy sajátitva ki minden érclelőhelyet. A konkurenciát pedig furfangosan szeretné eltenni lábalól. A Vault Hunterek, félelmet nem ismerő kalandorok ,akiket Handsome Jack a Hyperion nagyravágyó főnöke szeretne minél hamarabb eltenni lábalól. Főhős lévén túléjük a gyilkossági kisérletet és megismerkedvém Claptrappel kezdetét veszi a sztori. Különböző területeket kell végigfésülnünk, nyomokat s utat keresve Jackhez ,hogy őt legyőzvén megmentsük Pandorát.

A játékmenet:

Karakterek
A lövöldözés mellett szerepjáték is a Borderlands második része. Karakterünknek van egy különleges képessége s három képességfája. A képességfákra szintlépéskor lehet pontot rakni. Az alapjáték 4 karakterosztály választását teszi lehetővé.
1. Assasin szerepében Zer0 (sniper fegyverekkel érdemes felvértezni, critical hit bonus,meelevel nagyon érős, különleges képessége a láthatatlanná válás).
2. DPS/Support karaktert képvisel Axton (assault rifle ajánlott neki, különleges képessége: egy turretet idéz meg, a turret addig szorja az ólmot amit le nem jár az idézési ideje vagy le nem lövik)
3. support classt Maya képviseli aki főleg coopozás idején válik nagyon hasznos tagjává a csapatnak.
4. A max DPS-t Salvador képviseli, aki két fegyvert is tud a kezébe tartani ezzel tisztítva meg a terepet az ellenségektől.
A 2 DLC-s karakter:
5.Gaige aki egy mechromancer és különleges képessége ,hogy egy Deathtrap nevű robotot idéz meg maga mellé segítségül. (a Mechromancer pack nevű kiegészítővel válik elérhetővé)
6.Krieg egy Psycho bandita ,akinek a különleges képessége ,hogy berserker módba kapcsolva és a közelharci támadásaira 500%-os bónuszt kap. (Psycho packban vásárolható meg)
Loot
A térképen elszórt random loot szintünktől függően változik.
A lootboxok mérete és kinézete változik. Lehetnek kis dobozok vagy nagy ládák esetleg kukák meg toalettülőkék. A lootlelőhelyek meg vannak jelölve zöld színnel ezekben nagy eséllyel valamilyen lőszer, pénz esetleg fegyver vagy jobb esetben elerium van. Az eleriumból vehetünk fejlesztéseket a fekete piacon a karaktrünknek. (több hely az inventoryban,több lőszert bírunk egy adott fajtából)
A lőszeren kivűl gyűjthetünk pajzsokat, fegyvereket és pénzt. Minden fegyverbe különböző lőszert és ezen töltényeket limitált mennyiségben tarthatunk magunknál.
Fegyverek
A fegyverek változatossága a játék legnagyobb előnye. Nemcsak fajtában lehet őket megkülönböztetni, hanem ritkaság szerint is. A leggyakoribbak fehér kövonallal vannak ellátva. A zöldek már jobb minőségűek s ritkábbak. Ritkasági szín sorrend szerint Fehér-Zöld-Kék-Lila-Narancssárga. Minél ritkább egy fegyver annál értékesebb, és annál erősebb effektek vannak rajta.
(Effektek: tűzsebzés,méregsebzés,robbanó töltetek,nagyobb sebzés bizonyos ellenség ellen, kritikál lövésre nagyobb esély stb.)
Sanctuaryben (a főváros) található egy láda, melyet egy bizonyos kulcsal lehet kinyitni és szintünktől függően kapunk garantáltan lila vagy narancssárga minőségű fegyvert s pajzsot.
Pajzsok
Plusz életerőcsikoknak is le lehet őket irni, kék sávként jelennek meg az életerőcsik felett és pajzstól függően újratöltődnek.
A pajzsoknak van kapacitása, újratöltődési rátája és bizonyos esetekben valamilyen különleges képessége.(aki közelharcban megtámad lángra lobban ,megmérgeződik, vagy a pajzs valamelyik természeti elemre rezisztens. Minél magasabb szinten vagyunk a pajzsok is egyre jobbak lesznek.
A looton kívül fegyvereket s pajzsokat küldetések során is kaphatunk. Ezek lehetnek hangulatos vagy repetitív mellékküldetések vagy fő küldetések. (gyűjts össze X mennyiségű tárgyat, ölj meg Y mennyiségű ellenséget.
Járművek
A térképek sokszínűek, az ellenséges lényeg még inkább. A nagy térképpel autók is kerültek be a játékba. Ezeket rengeteg féle színnel tudjuk ellátni és rakhatóak rájuk fegyverek. 3-an vagy 4-en is lehet benne ülni, ez kocsi fajtájától függ. Ha coopban játszodunk a sofőr vezetésen kívül tud kezelni egy kis golyószórót mely a jármű elején található. Az enyós ülésen ülő a nagy fegyvert kezeli a kocsi tetején míg aki az anyósülésen ül a kezébe lévő fegyverrel oszthassa a halált.
Fizetős tartalom
Aki nem a season passt vagy a Handsome collectiont vásárolta meg annak lenne mit kiadni. A játékhoz 48 kiegészitő vásárolható meg melynek nagyrésze karakterkinézet. A maradék pedig mellékküldetés, melyek pár órára még lekötik ez embert. Az egyik legjobb kiegészitő a Tiny Tina’s Assault on Dragon Keep mely új fegyvereket, helyszíneket, ellenségeket és egy többórás küldetéssorozatot ad a fizetőnek.
Grafika és Hang
A játék másik sajátossága a képregény szerű grafika. Az Unreal Engine 3 nyújtotta lehetőséget maximálisan fel lettek használva.
A zene legyen szó barangolásról, autóvezetésről, harcról , nagyon jól meglett komponálva. Le a kalappal azok előtt akik ezt igy összehozták.

Összegzés
pro:
-talán az egyik legjobb FPS-RPG keverék a 2012-es szériából.
-változatos ellenfelek
-remek zene és grafika
-gyönyörű fegyverek
-coop
-Claptrap a legnagyobb arc
contra:-sok a fiztős tartalom s túl is vannak kicsit árazva
-repetitiv mellékküldetések
-coopban könnyen össze lehet veszni a loot felett
87%
Posted 24 December, 2016. Last edited 24 December, 2016.
Was this review helpful? Yes No Funny Award
11 people found this review helpful
2 people found this review funny
10.3 hrs on record (9.3 hrs at review time)
A könyvekből készűlt játékadaptációk sosem voltak hiresek a könyv cselekményeinek követéséről esetleg az események sorrendiségéről. Természetesen az ember nem azért vesz meg egy könyv ihlette játékot, hogy lássa mi eggyezik s mi nem,mert ennek nem lenne semmi értelme.
Vannak fenomenális könyvek melyeket érdemes elolvasni s vannak melyek csak plusz bevételi források a cégnek. Példának okáért Oliver Bowden-től az Assansin's Creed, Andrzej Sapkowski-tól a Vaják (ezt máshol witchernek mondják) esetleg Peter Grimsdale és Andy Mcnab-től a Battlefield.
A fenntebb felsorolt könyvek mögött remek irók állnak úgymint remek kiadók a könyvekből készűlt játékok mögött.
A Metro 2033 is egy ilyen könyvihlette játék mely -ki is gondolta volna- Dmitry Glukhovskya Metro 2033-cimű könyve alapján készült.

Történet
A történet szerint 2013-ra az atomháborúnak köszönhetően az emberiség kénytelen volt a földalatti metrókba menekűlni ahol -az emberi fajhoz hiven- nem összetartanak,inkább felbomlanak fasisztákra,nácikra és kommunistákra. A felszint szebbnél-szebb teremtmények lepik el,melyek unalmukba utánunk koslatlan és mindegyre elakarják érni,hogy respawnoljuk az utolsó checkpointnál.
A földalatt -mig fennt megy a buli- lent az emberek pirisszák egymás golyóvak életet s pénzt nem kimélve. Akkor jövűnk mi a képbe ,mint Artyom akinek az állomását (otthonát) nagy veszély fenyegeti s elindulunk a nagy központba Polysba segitséget kérni. Utunk során egy rengeteg emberrel találkozunk, természetesen mutánsokkal is eleget haverkodhatunk.
Gameplay
A mutánsokat FPS módba tizedelhetjük. A fegyverek eléggé változatosak ; vannak karabélyok,sörétesek és pisztolyok.A bankok is felszinen vannak tehát pénz helyett golyóval lehet cserekereskedni. Többféle töltény van,majdhogynem minden fegyverbe más. Egyes állomásokon tudunk fegyvert válltani esetleg felszereklés után nézni.A járatokba ahol kaladozunk mérges gáz terjeng,amelyet csak gázmaszkkal tudunk ignorálni. Tudunk patronokat venni melyeknek állapota a bal alkarunkon levő órával tudjuk ellenőrizni. Medipacketet és töltényt kis , féligmeddig eldugott járatokba szerezhetünk na meg holttestek mellől.
Az ellenfelek eléggé változatosak ahhoz,hogy nem unjunk bele a lövöldözésbe. Amelyikkel a legtöbbet találkozunk az a kutyaszerű nosailes. Ez csak ilyen rádugrik s te arrébszöksz szerű ellenfél. A legveszélyesebb ellenfelek a démonok, ezek szányas ragadozók melyek egészen a játék végéig üldözni fognak és minimum 40 tárat kell beléjüklőni.
Az interakció a játékban különbötő ajtók kinyitásával,karok lehuzásával,gombok megnyomásával valósul meg.

Grafika es zene
Nyomasztó horrorisztikus audiovizuális elmény. A grafika nem mondható szépnek,de az ember úgysem a grafikáért vesz meg egy játékot.
A zene a horrorisztikus hangulatot teremti meg máskor meg a lopakodáskor szükséges feszűlt atmoszférát.

Összegzés
Pro:
-jó történet és történetvezetés
-sokatmondó főszereplő
-vodka és cyka temérdek mennyiségben
Contra:
-elvault grafika (van redux verzó is)
-a librarian picit erős
-mire azonosulnék egy karakterrel arra már meg is hal
Posted 30 December, 2015. Last edited 22 December, 2016.
Was this review helpful? Yes No Funny Award
4 people found this review helpful
398.1 hrs on record (330.2 hrs at review time)
CS:GO Review
A counter-strike már több,mint egy évtizede köti le rajongói szabadidejének nagy részét. Az ember leül a gép elé délután és csak azt veszi észre ,hogy hajnal van és lassan fel kéne kellni. Hogy lehet egy ilyen egyszerű koncepció ,mint a cs-é ilyen addiktiv lenni. Talán a rövid körök,a csapatmunkába dolgozó oroszok,a cheatet mellőző játékosok esetleg az egyhetes bannok. A mai régi fogyasztói társadalom eléggé fogékony volt arra ,hogy egy játékot huzamosabb (értsd több mint 1000 óra) játsszon ; ennek talán az egyik oka az akkori gépek nehezen beszerezhetősége és a játékkinálat szűkös kinálata.

A Counter Strike Global Offensive követte elődeinek a nyomdokait. Majdhogynem minden maradt a régi kivéve a játék grafikája és a mappok szerkezete.
Gameplay
Adott két csapat: terroristák(T) és terrorelháritók(CT).Kétféle játékmódból adodóan a két csapat feladatai nagyon nem változatosak ,de nemezen van a lényeg. Mind a két csapat legfőbb feladata kiiktatni a másikat A játék viszonylag kis pályáin lehet védeni a bombalerakóhelyeket/kiszabaditandó túszokat.A bombatelepitéses játékmódban a terroristák a támadók és az elháritók a védők. A terroristák feladata ,hogy a bombát a bombalerakóhelynél aktiválják mely egy idő leteltévek felrobban. A másik játékmód a túszmentés,ahol a szerepek megcserélődnek és a 2-3 túsz közül legalább egyet meg kell menteni a kör megnyeréséhez.
Minden egyes kör 2 percet tart. Játékmódtól függően a körök száma változik. Rankeden egy meccs 32 körböl áll. Az a csapat amely hamarabb eléri a 16 gyözelmet az nyer,ha mindkét csapat 15 kört nyer akkor döntetlen.
A fegyverek eléggé változatosak,mindenki a saját izléséhez illőt választhat. Gyors MP9 vagy instant killes AWP,te választasz.Természetesen a ferlszerelést nem adják ingyen. A körök során az ölésekért bomba lerakásért/hatástalanitásért,túsz megvédésért/elvivéséért pénzt kapunk. Minél jobban gyaluljuk az ellent annál több pénz folyik be a kasszába,melyre fegyvert,gránátféléket és mellvértet vásárolhatunk. Egyes fegyverek megeggyeznek,de vannak melyeket ki tudunk cserélni más fegyverekre.(m4a1-s és m4a4 vagy revolver és d.eagle).
Ha a szokásos hivatalos játékmódokat már meguntuk még mindig ottvannak a workshopban készűlt küldetések és mappok na meg persze a közösségi szerverek ,melyek jópár órára képesek az embert lekötni.
Grafika
A Source motor általl megszokott lehetőségek és kinézet.

Történet
Pew-pew-pew

Egyéb
DLC szempontjából a játék a pár havonta kijövő küldetéssorozatokra támaszkodik.
Gyakran jelennek meg ládák melyeket kulcsok segitségével tudunk kinyitani és véletszerüen kapott skint kapunk.
Mindenre vásárolható skin van mely a fegyvert nem tökéletesiti ,de szebbé teszi.

Összegzés
Pro:-orosz nyelv könnyed tanulása
-nem minden második ember hacker (csak minden 3ik)
-skinek
-van dust 2
Contra-sok az orosz és a hacker,de a legrosszabb az orosz hacker
-egy idő után a dust 2 tényleg poros lesz
-drágák a skinek.
-barátok nélkül unalmas
Posted 29 December, 2015. Last edited 29 December, 2015.
Was this review helpful? Yes No Funny Award
7 people found this review helpful
12.2 hrs on record
A Rochard egy oldalnézetes indie remekmű mely 2011 telén került a Steam áruházába és sok befolyásoló tényező ellenére elég szépen kelt az online áruházakban.
Főszereplőnk Jon Rochard asztro-bányász érdekes kalandozásait követhetjük végig ,segitségünkre lesz egy G-emelő nevü eszköz mellyel két-három fajta ládát tudunk emelgetni és különböző logikai puzzeleket megoldani.Eszközünkre különböző fejlesztéseket szerezhetünk a pályák során elrejtett szobákban(pl:nagyobb emelőképesség,nagyobb hatósugár,különböző féle s tulajdonságú lövedékek).
A történetet nem szeretném lespoilerezni,a lényeg hogy mi leszünk a jók és a gonosz konkurens cégvezetőt kell eltüntetnünk a süllyesztőbe. A szereplők egy kézen megszámlálhatók,de nem is rajtuk van annyira a hangsúly.
A zene és az egész háttér remek atmoszférát teremtnek.
Egyetlen problémát az okozhassa hogy aki az alap játékot ki szeretné maxolni annak plusz tartalom megvételével tudja csak véghezvinni.
A játékba kerültek achievmentek,melyek ötleteseknek neveznék. (pl:játszd ki a játékot 3-óra alatt).
A 18 steames achievment-ből ,5 a Hard Times-hoz tartozik, potom pénzért adnak, nehezebb és ötletesebb fejtörőket és egy jóleső érzést ,hogy kimaxolhattunk még egy játékot.

Grafika:(10/7)
Játékmenet:(10/8)
Zene:(10/8)

Öszzesen:7.9
Posted 27 December, 2014. Last edited 22 December, 2016.
Was this review helpful? Yes No Funny Award
< 1  2 >
Showing 1-10 of 12 entries