67 people found this review helpful
10 people found this review funny
Recommended
0.0 hrs last two weeks / 7.8 hrs on record (7.2 hrs at review time)
Posted: 5 Oct, 2020 @ 8:57am
Updated: 4 Nov, 2022 @ 4:34am
Product received for free

ACHTUNG !!!
√√√ Не варто нагадувати автору про обсяг огляду - він і так в курсі. Все, написане далі, є лише суб'єктивною думкою автора, і ви маєте повне право з ним не погодитися, якщо здатні навести адекватні та логічні аргументи. √√√

Originally posted by Ария:
Машина смерти сошла с ума
Она летит, сметая всех

Гадаю, перше і найочевидніше порівняння, яке спаде на думку багатьом, хто зіграв у гру по гусака - Дістати Сусіда. Обидві гри пропагують розіграші та знущання над кимось, щоправда, якщо у визнаній класиці ми псуємо життя лише одному сусідові (ну, і ще парочці людей у другій частині), то в неназваній грі про водоплавного пернатого головний герой повинен наводити жах на ціле британське (Yes, sir!) село.

До того ж, на відміну від усе того ж Дістати Сусіда та інших подібних ігор, місцеві розіграші здебільшого нешкідливі та максимум, що можуть зробити - завдати невеликої шкоди майну, але точно не травм, після яких довелося б довгий час проводити в лікарні. І це наочно показує, що, незважаючи на всю міць та інтелект, гусак - милосердний.

І до речі, спасибі LiTtLe_DeViL* за подарунок!

👉 Сподобався огляд? Підписуйтесь на мене на Ютубі та додавайтесь в друзі в Стімі, щоб познайомиться з ще більшою кількістю оглядів українською! І не забувайте ґелґотати! 👈

💾 "Технічна частина"

Якихось проблем із продуктивністю у гри немає (що не дивно), але баги дуже рідко трапляються, так, наприклад, я зіткнувся з багом, коли гусак не міг бігти, і пропав він лише після перезапуску гри. Крім того, фізика іноді поводиться дивно.

Під час пожежі кради, вбивай, **и гусей!

📖 «Сюжет»

Напевно, я міг би написати, що сюжету тут немає і це просто гра про безіменного гусака. Але не все так просто. Уже спочатку ми бачимо в лігві гусака цілий склад золотих дзвіночків, яким не надаємо значення, а даремно. Пройшовши всі основні локації, наш герой потрапить у міні-село - копію всіх бачених нами місць, ба більше, всередині цієї копії є ще один макет села. Однак дивацтва на цьому не закінчуються. Усередині міні-села гусак знаходить дзвін, який несе у своє лігво, при цьому всі люди намагаються його відібрати, навіть хлопчик, що боїться гусей, на мить забуває про свій страх і біжить назустріч герою. Опинившись у лігві, ми викидаємо дзвін у купу точно таких самих дзвонів. Що все це означає? Чому люди виглядають так, наче жили в дні бабака, а дзвін дзвона повернув їх у реальність? Чому гусак безіменний? Може, в нього було ім'я, але він його забув із плином низки однакових днів, що звели його з розуму і змусили знущатися з мешканців? Може історія глибша, ніж здається спочатку? Може люди розуміють, що вони - лише модельки в грі, і тільки гусак пов'язаний з реальністю? Може у мене СПГС?

Originally posted by Гусак:
Я відчуваю твій страх!

💻 «Геймплей»

Гра починається з того, що нам пропонують випробувати можливість гоготати, і цього вже було б достатньо, щоб проєкт став найкращим симулятором гусака, але розробникам було цього замало, а тому кількість можливостей нашого протагоніста все ж таки буде побільше. Ми потрапляємо в невелике село, що складається з кількох локацій-рівнів, з'єднаних між собою різними воротами або дверима, що відкривають проходи в міру виконання завдань.

Наш гусак, крім гелготання, може ще переміщатися локаціями, як за допомогою простої ходи, так і бігом, вміє пригинатися, щоб пролазити у важкодоступні місця або ж ховатися за предметами, розкривати крила (механіка, яка знадобитися лише один раз за весь час) і тягати предмети. Саме останнім ми й займатимемося левову частку часу - крастимемо предмети, інколи просто так, інколи для того, щоб дошкулити жителям села. Кожна з чотирьох основних локацій (сад, головна вулиця, задні двори, паб) має свій список завдань, виконавши які ми зможемо потрапити на наступну.

Розв'язання запропонованих завдань може бути як вельми простим, так і досить неочевидним, наприклад, щоб змусити садівника з першої локації вдягнути сонцезахисний капелюх, треба спершу виконати кілька інших завдань, щоб він втомився від гусака і зробив спеціальну табличку. Після цього вириваємо цю табличку, а коли невдаха-садівник спробує її знову забити, підкрадаємося і лякаємо його - через це він вдарить молотком собі по пальцю і впаде на землю, що дасть нам змогу забрати його кепку, втративши яку, він буде змушений знайти новий головний убір.

Шукати подібні можливості досить захоплююче (тим паче, що предметів для взаємодії тут доволі багато), особливо з урахуванням того, що мешканці будуть нам заважати - деякі просто намагатимуться прогнати з певної території, інші ж постараються відібрати певні предмети і т. д. Втім, машину болю і приниження, що носить горде ім'я гусак, так просто їм не зупинити.

Мінус у гри один - мала кількість контенту. Коли ви виконаєте всі завдання в чотирьох основних зонах (+ одне в п'ятій, але це складно назвати повноцінним рівнем) гра закінчиться. Безумовно, є ще кілька завдань типу "Нова гра +" на тих самих рівнях (з уже відкритими переходами між ними), а також проходження кожного з чотирьох рівнів на час, але навіть з урахуванням цього я з усім впорався за 7 годин, що, загалом, непогано, але хотілося б більше. Добре, що з релізом у Стимі (#ЕГС_втрачає_ексклюзиви) гра отримала кооперативний режим, у якому можна творити все ті ж знущання, але вже в компанії друга.

Originally posted by Ілля Ільф:
На стіл подали страшну, нашпиговану плітками гуску.

🎬 «Візуал»

Low-poly графіка з не дуже великою кількістю відтінків дала змогу не тільки заощадити ресурси, а й створила для гри візуальний стиль, що запам'ятовується, оскільки простота графіки лише підкреслює простоту геймплея і задумки, а тому гармонійно з ними поєднується.

🎧 «Аудіо»

Як інструмент для звукового супроводу в грі використовується піаніно, і, що досить кумедно, воно ідеально підходить для гумористичної гри. Композиції підлаштовуються під ігровий процес і сигналізують окремими звуками або мотивами про зміни в навколишньому оточенні, наприклад, про те, що гусака хтось помітив. Загалом, звуковий супровід не можна назвати дуже багатим, але його з лишком вистачає на всю гру, особливо з урахуванням її тривалості.

Untitled Goose Game - це:
  • Гідний конкурент агента 47
  • Metal Goose Solid
  • Можливість відпустити на волю свого внутрішнього клептомана
  • Новини з гусаком у головній ролі
  • Можливість показати зумеру всю суть капіталізму
  • Гусячий стендап "Special for kids"
  • Можливість знімати шапки як Вітюха Донецький
  • Hail the king, baby!
  • Перше правило гусячого клубу...


Гусячі бої - майже зникла забава, яка була колись вельми популярна на Русі поряд з боями півнячими.

🔷 Приємна гумористична гра з невигадливим, але захопливим геймплеєм і непоганим візуальним стилем, і нехай вона швидко проходиться, але не встигає набриднути, а можливості коопу вносять відчутне розмаїття і підвищують реіграбельність. 🔷

🔰 Підсумок – HONK! 🔰

https://steamproxy.net/sharedfiles/filedetails/?id=1998581998
Was this review helpful? Yes No Funny Award
8 Comments
Akseliya 1 Mar, 2022 @ 3:07pm 
Заставить надеть солнезащитную шляпу можно проще: забрать цветок и снять с него шляпу, когда он наклонится, чтобы посадить его снова)
DarkPrince9507 24 Oct, 2020 @ 8:17am 
Что ж поделать, я пишу для людей со средним уровнем IQ и выше.
Shink1rou 24 Oct, 2020 @ 8:14am 
многа букаф, неасилел
DarkPrince9507 11 Oct, 2020 @ 11:54am 
Ну уж нет, тут чистый капитализм а волей гуся некоторые персонажи даже вынуждены выкупать свои собственные вещи)
LampyCat 11 Oct, 2020 @ 11:45am 
Так это, я что пропустил обзор Игоря? Никогда такого не было, и вот опять.
Как всегда, всё по высшему классу! Очень порадовал разбор сюжета, с юмором и изюминкой. Мне кажется, это Царь-гусь ищет Царь-колокол, а все остальные - коммунисты.
¡¡¡ Clever_Ren 5 Oct, 2020 @ 10:35pm 
:47_thumb_up:
DarkPrince9507 5 Oct, 2020 @ 11:03am 
:okey::HappyMask:
[Xarden] 5 Oct, 2020 @ 10:23am 
Спасибо, очень приятный и ламповый обзор, пузатый лайк за музыкальное сопровождение, обожаю хорошую музыку в играх( очень маленькое и сугубо личное мнение)