47 people found this review helpful
Recommended
0.0 hrs last two weeks / 46.2 hrs on record
Posted: 23 Apr @ 5:08am

💢 Attention !💢
📌 Суб'єктивна думка! Особистий досвід! Не істина в останній інстанції! А ще можливість курити там, куди ще не попало! 📌

You know what happens when people hurt my family?

👉 Серія Yakuza вже не вперше помітно збільшує масштаби, але перехід до жанру jRPG в 2019 році відкрив в серії нову віху, адже це означало, що нові ігри не тільки розроблятимуться на основі покрокової боївки, але й з прицілом на 100+ годин геймплею, що, очевидно, не всім фанатам припаде до смаку.

👉 І що в такому випадку робити? Звісно, RGG все ще будуть робити ремейки старих ігор і ми рано чи пізно побачимо Kiwami 3, а якщо пощастить, то навіть оновлені Kenzan та Dead Souls, та й спін-оффи по типу дилогії Judgment нікуди не дінуться, але що робити людям, які хотіли б отримати класичну боївку в нових іграх та ще й не витрачати сотню, якщо не більше, годин на проходження? Якраз для такої аудиторії і був створений перший (і, сподіваюсь, далеко не останній) Gaiden - The Man Who Erased His Name.

👉 Гра має в Стімі 97% позитивних рецензій і воно й не дивно, оскільки даний проєкт закриває одразу цілу купу потреб як гравців, так і самих розробників, зокрема гра доповнює загальну історію, показуючи закулісся сьомої Якудзи і зв’язуючи між собою три останні номерні гри в серії, і, в той же час, вона експериментує з геймплеєм, завдяки чому гравці не тільки отримують більш різноманітну боївку й активності, але й розробники напрацьовують базу для майбутніх ігор.

👉 Втім, без мінусів теж не обійшлось, і хоч я не з тих людей, які рахують кожну годину, за яку заплатили, все ж з регіональними цінами в Sega все дуже сумно, а тому Gay Den Gaiden коштує всього на 300 гривень дешевше восьмої Якудзи, при тому що остання здатна подарувати до 200 годин геймплею, якщо не більше, тоді як в самому Гайдені цілком можливо вибити платину за 40-45 годин, що, погодьтесь, викликає відчуття, наче вас десь обманули. А ще це перша гра в основній серії де немає рекомендації грати на геймпаді. От і пішла епоха.

💊 Сподобалась рецензія? Підписуйтесь на куратора MIZMAZE щоб знайти для себе ще більше чесних, авторських оглядів. Та не забувайте стирати своє ім’я! 💊

Guess I needed them more than they ever needed me.

🎭 Події гри розгортаються через три роки після закінчення історії шостої Якудзи та паралельно подіям Yakuza: Like A Dragon (тобто сьомої, яку варто б пройти перед Гайденом, щоб нічого собі не заспойлерити). Кадзума Кірю, той самий The Man Who Erased His Name в кінці шостої Якудзи і який вважається вже три роки як мертвим, працює на таємну організацію Дайдоджі в якості секретного агента під кодовим ім’ям Джорю та береться за різні завдання - від супроводження онучки відомого політика після вечірки до забезпечення безпеки під час отримання важливої для держави контрабанди, і в усіх цих справах за його діяльністю слідкую приставлений до нього куратор Ханава.

🎭 Втім, спадок, залишений Кірю, такий великий, що йому було б неможливо прикинутись мертвим і сподіватись, що ніхто й ніколи не спробує розібратися в справі і з’ясувати, що Дракон Доджіми цілком собі живий. Власне, це й стається в зав’язці історії і тепер допомога протагоніста потрібна в дуже важливій справі, котра кардинально вплине на весь світ якудзи.

🎭 Ідея показати закулісся однієї з наймасштабніших ігор серії, та ще й з класичним протагоністом, вийшла цілком успішною, а останні 30 хвилин гри - одні з найкращих в серії, вкупі з фінальним боссфайтом. Однак проблема в тому, що весь сюжет до цього, м’яко кажучи, посередній. Це або метання між парою локацій, або протистояння з одноразовим і нецікавим антагоністом. Сама ж фракція дайдоджі це просто посміховисько, оскільки вони здатні діяти лише коли хтось інший зробив за них всю роботу, що, власне, буде і в восьмій Якудзі. Ну а питання того, чи варто терпіти кілька годин сюжету заради крутої 30-хвилинної розв’язки, я залишу на ваш розсуд.

This is precisely why I hate yakuza.

🍸 Незважаючи на те, ще це інтерквел, події якого далеко не такі глобальні як події останніх Якудз, це не означає, що розробники якось схалтурили чи займались виключно реюзом готових ассетів, і хоча більшість часу Кірю все ж проведе в добре знайомому Сотенборі та невеликій частині Йокогами, для однієї нової локації місце знайшлось, і це так званий Замок - цілий вантажний корабель, перетворений на своєрідне Чистилище 2.0 зі своїми казино, хостес клубом, магазинами та Колізеєм, де ви проведете чимало часу.

🍸 Ще більших змін зазнала бойова система, особливо якщо ви не грали в Джаджменти і закінчили на шостій Якудзі. Вперше з часів Kiwami повернулись стилі, яких тепер два, і якщо Якудза, це цілком звичний мувсет Кірю, що з невеликими змінами кочує із частини в частину, то Агент - це дещо абсолютно нове. Мало того, що це швидкий (прямо як Rush) стиль з чудовою мобільністю, котрий пропонує фірмові бойові прийоми агентів дайдоджі, націлені на максимально ефективне подолання ворога, так все це ще й доповнюється гаджетами в стилі якого-небудь Джеймса Бонда. Всього гаджетів чотири: тут і зв’язування ворогів за допомогою тросів та притягування далеких предметів, і бойові дрони, що контролюють натовп, і вибухівка, замаскована під сигарети, і навіть реактивне взуття, що піднімає мобільність в бою на недосяжний раніше рівень.

🍸 І все це добро в обох стилях доповнюється не тільки новими добиваннями, але й переробленою системою екстремального адреналіну, що сильно міняє мувсет та можливості героя, не говорячи вже про те, що у багатьох ворогів з’явились свої ультимативні атаки. А ще гра, використавши досвід кланових битв з шостої Якудзи та Kiwami 2, пропонує найкращу версію Колізею, де не тільки можна битися у звичних битвах “1 на 1”, та “1 проти натовпу”, але й зібрати свою власну команду з 10 учасників і брати участь в масових боях. Більше того, ви навіть можете грати за будь-якого із членів свого клану. Так, мувсет там буде не такий багатий як в Кірю, але для серії це прецедент.

🍸 Як і той факт, що саме в цій грі з’явилась повноцінна кастомізація зовнішності, завдяки якій ви самі можете створювати новий образ герою із наявного одягу та аксесуарів. Ну, і дрібніших змін тут чимало, від нових пісень в караоке та повернення кишенькових перегонів, до нової системи прогресії, хостес клубів з живими акторками чи, приміром, вбудованого емулятора, для якого треба в світі гри шукати ROM’и з іграми Сеги. Одним словом, сказати, що Gaiden приніс зміни - це нічого не сказати.

Just remember. Going down this path was your choice.

🎨 Як і всі ігри на Dragon Engine, інтерквел виглядає просто чудово, а якщо види Сотенборі чи Йокогами вас вже не дивують, то Замок точно вразить своїм багатством і вишуканістю, це вже не говорячи про багату кастомізацію образу Кірю та й постановку катсцен загалом.

🎷 Звуковий супровід, традиційно, на висоті, і крім чудової озвучки та гарного підбору пісень в караоке може похвастатись гарними бойовими темами., Ну, а ембієнт в Йокогамі в кінці першого розділу - взагалі один з найкращих в серії.

Like a Dragon Gaiden – це:

👌 Фірмові скрімери від Сеги
👌 Повернення Домініка Торетто в Pocket Circuit
👌 Справжні якудза агенти, що ламають обличчя геймпадом
👌 Зачистка знаків питання оклику в стилі Юбісофт
👌 Брутальна рожева маска для Колізею
👌 Важлива можливість покурити
👌 Косплей Кадзуми Кірю за 500 йен

🔷 Одна з найкращих сюжетних розв’язок в усій серії при посередньому загальному сюжеті, купа змін в бойовій системі, які її помітно освіжили, цікаві нові герої та повернення класичного протагоніста - якщо любите серію, то Gaiden точно не варто пропускати, хоч цінова політика Sega і залишає бажати кращого.🔷

🔰 Діагноз – The Man Who Couldn’t Erase His Past 🔰

https://steamproxy.net/sharedfiles/filedetails/?id=1998581998
Was this review helpful? Yes No Funny Award
2 Comments
IceAlice 23 Apr @ 7:18am 
Лайк!
mad_linguist 23 Apr @ 6:12am 
Дякую за рецензію!