4 people found this review helpful
2
2
Not Recommended
0.0 hrs last two weeks / 5.7 hrs on record
Posted: 22 Oct, 2021 @ 1:19am
Updated: 23 Jan, 2023 @ 1:56pm

📢 ОБЕРЕЖНО! РОСІЙСЬКА ГРА! 📢

ACHTUNG !!!
📌 Суб'єктивна думка! Особистий досвід! Не істина в останній інстанції! А ще ORA ORA без MUDA MUDA! 📌

Лол, щоразу смішно. Насправді ти просто чергова жалюгідна людина, яка здохне десь у коридорах мого підземелля. - Деспот

👉 Одразу скажу, що в попередню гру від цих розробників (Despotism 3k), яка пов'язана з Despot's Game, я не грав. Не те, щоб це було важливо для сюжету, якого практично й немає, але концепція схожа. В даному ж випадку ми маємо піксельний рогалик, поєднаний з автобаттлером, в якому доводиться менеджити ресурси і направляти групу людей-розхідників на шляху з підземелля, в якому практично все намагається їх вбити.

👉 Втім, люди теж не такі прості, а тому хапають все, що не прибите до стін, перетворюючись на магів, джедаїв або рок-музикантів, і дають відсіч будь-якому супротивникові, від невинних далеків із Доктора Хто до справжніх лавкрафтівських створінь. Вийшло бадьоро, цікаво і заманливо, але все ж таки дається взнаки ранній доступ, а тому наразі в грі катастрофічно мало контенту.

🌌 Сподобався огляд? Підписуйтесь на мене на Ютубі та додавайтесь в друзі в Стімі, щоб познайомиться з ще більшою кількістю оглядів українською! І не забувайте годувати своїх людинок! 🌌

📖 Людини знайшли стародавній артефакт: планшетний комп'ютер у вигляді плоского легкого прямокутника приблизно 8,99 дюймів. На планшеті всього один додаток: "тік-ток, архів 2022"

👉 Щодо сюжету все досить просто - Деспот із Despotism 3k придумав новий експеримент, під час якого групі людей доведеться пройти створений ним лабіринт і у фіналі битися з ним самим. У самому лабіринті ховаються всілякі небезпеки, а тому люди вмирають як мухи, але під час подорожі можуть знайти допомогу або ж підзаробити, виконуючи додаткові завдання. Загалом, незважаючи на деякі текстові завдання і додаткові квести, це класичний безсюжетний рогалик, цілком побудований навколо геймплею.

💻 Вітя, б***ь, рукодуп! Вітя не помітив яму під ногами, провалився туди і його намотало на рухомі шестерні.

👉 Як я вже сказав, це автобаттлер, а тому прямого контролю над чоловічками гравець не має, і вони б'ються без його участі. А ось все інше підконтрольне гравцеві, а тому перед початком кожного забігу ми вільні обирати режим гри і команду. Спочатку вибір вкрай мізерний - лише два режими (нормальний і легкий) і одна команда з чотирьох осіб, але поступово можна відкрити більше, виконуючи різні вимоги.

👉 Коли забіг почався, перед людьми відкривається поверх, наприкінці якого чекає бос і перехід на наступний рівень. Крім цього, на поверсі є кілька типів кімнат, основний з яких - звичайні кімнати з ворогами, після перемоги над якими відкриється доступ до магазину, де можна купувати екіпірування і нових людинок - останні продаються за безцінь і є витратним матеріалом, а сам магазин можна кілька разів покращувати, таким чином підвищуючи рідкість екіпірування, яке продається в ньому.

👉 Екіпірування це не просте, а золоте, адже не тільки збільшує характеристики персонажа, паралельно додаючи нові атаки і здібності, а й присвоює йому певний клас. Спочатку люди без екіпіровки мають клас новачків, але потім можуть змінити його на бійців, танків, магів, культистів, мечників, спритників, розумників, метальників, стрільців та інші. Клас є важливою складовою гри, оскільки кожні кілька людей певного класу з різним екіпіруванням відкривають своєму класу доступ до нових здібностей або характеристик, а тому немає сенсу намагатися зібрати всіх, а краще зосередиться на двох-трьох класах, максимально підвищивши їхню ефективність.

👉 Інші кімнати на поверсі пропонують купити їжу, яка також є важливим аспектом і споживається людьми під час дослідження з розрахунком "1 людина - одна порція". Що більше їжі в запасі - то краще, адже без неї люди ослабнуть, втратять у силі та захисті, а потім і зовсім почнуть помирати від голоду. Їжа також є додатковим стримувальним фактором - збираючи команду, варто думати про кількість і якість персонажів, не забиваючи її зайвими ротами, які не зможуть ефективно брати участь у бою, але споживатимуть на одному рівні з усіма. У крайньому разі гарматне м'ясо завжди можна переробити на м'ясо звичайне і додати до лічильника їжі.

👉 Ще на поверсі можна знайти кімнати з квестами, в яких вас попросять виконати якесь завдання і запропонують за це нагороду. Наразі подібного вкрай мало і вже за кілька забігів ви буде знайомі з усіма. Трохи більше в грі текстових квестів, які трапляються після кожного рівня і в яких потрібно вибрати один із кількох варіантів, а наслідки найрізноманітніші - від загибелі членів загону до отримання жетонів, їжі або нових чоловічків.

👉 До речі про жетони, вони видобуваються з ворогів і босів і слугують для купівлі їжі або екіпіровки в магазині. Крім того, є меню з мутаціями, що додають корисні бонуси певним класам або всім персонажам загалом, наприклад, "стандартне" підвищення максимального ХП або реген невеликої частини здоров'я після бою і "спеціальне" одноразове повернення назад у часі у разі загибелі всіх членів загону.

👉 Так і будується геймплей - люди досліджують поверх, отримують екіпірування (яке доволі різноманітне, а отримані герої у вигляді Сайтами, Сейлор-Мун або Лю Кана слугують чудовими алюзіями), збирають їжу та прокачуються, б'ються з ворогами, перемагають чергового боса та рухаються на черговий поверх.

👉 Є ще й метапрогресія у вигляді анлоків нових мутацій та екіпірування, але основною проблемою цієї гри є вкрай мала наявність контенту - за кілька забігів ви побачите все, що є в грі, і для рогалика це критично. Мало квестів, екіпірування представлене лише одним предметом для класу на кожному рівні рідкості, боси повторюються, поверхи схожі, словом, розробникам є чим зайнятися в ранньому доступі.

👉 Ще одна проблема, що випливає з попередньої - у грі одні класи банально ефективніші за інші, а з урахуванням того, що, незважаючи на всю "рогаліковість", боси і типи ворогів на кожному рівні визначені заздалегідь, інтерес збирання якоїсь нової команди швидко губиться, якщо вже і так знаєш, що досить набрати спритників, взяти до купи медиків, наприклад, добрати ще якийсь клас на здачу, і успіх гарантовано.

👉 Втім, у гри є ще один цікавий аспект - Цар гори. Після перемоги над Деспотом ваші люди б'ються з людьми інших гравців і за підсумком ви дізнаєтеся ефективність своєї команди і її місце в загальному рейтингу.

🎬 🎧Людини зустріли аграрне поселення, де Фермер Микола вирощує фрактальні баклажани.

👉 Візуал у грі піксельний, а самі люди досить дрібні, щоб сяяти багатою деталізацією, але навіть того, що є, достатньо, щоб гра не відштовхувала, особливо, коли ви одягаєте на персонажа нове екіпірування і цікаво, як же він зміниться.

👉 Звуковий супровід теж не розчарував, і нехай композицій не особливо багато, але бадьора музика, що підстьобує до постійного руху вперед, відмінно вписується в гру і дарує їй так необхідну динаміку.

Despot's Game: Dystopian Army Builder - це:

👌 Альфіна
👌 Велотреники
👌 Той самий дрон
👌 Куно пox*й
👌 Jonathan_Tostar
👌 Все на славу Ктулху
👌 Труни за знижкою
👌 Поле Чуdeath
👌 Капуста прямо від бабусі з села

🔷 Досить цікавий рогалик із затяжним геймплеєм автобаттлера і менеджментом, чорним гумором і тоннами відсилань. З огляду на ранній доступ страждає через відсутність достатньої кількості контенту і потребує виправлення балансу, тож є сенс почекати релізу. 🔷

🔰 Вердикт - Розхідники по 2 жетони за штуку 🔰

https://steamproxy.net/sharedfiles/filedetails/?id=1998581998
Was this review helpful? Yes No Funny Award
5 Comments
CыніЇ Кіт 20 Jan, 2023 @ 7:09pm 
gідписавсь:steamthumbsup:
SuNightFox UA 30 Sep, 2022 @ 4:08am 
Та не переймайся. Це чисто уточнення. Так то мені подобається як ти описав рецензію.:ponyisland:
DarkPrince9507 30 Sep, 2022 @ 3:50am 
Зрада. Всюди зрада, всі українці зрадники, інших проблем крім пошуку зради в українців немає.
SuNightFox UA 30 Sep, 2022 @ 3:16am 
Хмм... гра російська. Зрада чи не знання? Хто зна...
Грустный жульен 22 Oct, 2021 @ 3:07am 
Продуктивный месяц будет