12 people found this review helpful
1 person found this review funny
Recommended
0.0 hrs last two weeks / 19.1 hrs on record (16.8 hrs at review time)
Posted: 27 Dec, 2018 @ 12:05am
Updated: 5 Dec, 2022 @ 2:35am

ACHTUNG !!!
Автор рідко здатний висловити свою точку зору лаконічно, тому огляд може бути злегка затягнутим. Або ж ні.

" I'm older than the rocks this place is built on, and even I didn't see that coming "

Ну, що ж, я пройшов останню гру (якщо вважати її повноцінною грою) із серії Dishonored і час писати новий огляд. Насамперед варто уточнити, що хоч Dishonored Dota DotO і вийшло у вигляді окремої гри (як, приміром, Wolfenstein The Old Blood), це все ж доповнення до другої частини, велике, з новим сюжетом і механіками, але доповнення. І варто відразу розвіяти інтригу - своїх грошей (а саме - 75% від вартості другої частини) воно варте тільки якщо ви справжнісінький фанат цієї серії, а так я рекомендую купувати зі знижкою або брати ключ у сторонніх магазинах. Чи окупить себе гра за здобутими емоціями - залежить винятково від вас, але за тривалістю вона значно коротша за другу частину, та й про рівні в грі варто поговорити більш детально.

“ The one responsible for it all - the cults, the black magic, this mark on my hand. We're going to kill the black-eyed bastard himself... ”

Сюжет стартує безпосередньо після подій Dishonored 2 і бере за основу кінцівку з низьким хаосом. Поки Емілі наводить лад в імперії. Біллі Лерк (відома нам за DLC Knife of Dunwall, а також за другою частиною, але вже під ім'ям Меган Фостер) шукає свого наставника Дауда. Після знаходження останнього останній заявляє, що на них чекає остання і найбільша справа - вбивство Зовнішника/Аутсайдера/Чужого, що як-би спойлериться в назві.

Після тренувальної місії ми, за традицією ігор цієї серії, отримуємо надприродні здібності, але Біллі, на відміну від інших протагоністів, не отримує мітку. Чужий якимось чином з'єднує її безпосередньо з Безоднею (завдяки подіям у будинку Араміса Стілтона та участі в них ГГ минулої гри - не хочу сильно спойлерити). Після цього ми просуваємося до кінцевої мети, зазначеної в назві (що, втім, не означає, що результат один - це ж Dishonored).

Сюжет у доповненні досить непоганий, хоч і з деякими косяками. Головна особливість сюжету, яка для одних стане плюсом (як частково для мене), а для інших - мінусом - це розкриття історії Чужого, починаючи з його появи. Комусь це буде цікаво, а хтось вважатиме за краще, щоб він так і залишався загадковою фігурою, що діє з тіні.

“ I so enjoy watching history warp as words pass from the lips of one to the ears of another. Imperfectly formed, half understood, poorly remembered”

Геймплейно доповнення являє собою другу частину з деякими нововведеннями. Варто почати зі здібностей, основних з яких у Біллі всього три - Переміщення, Передбачення, Схожість.

Переміщення аналогічно перенесенню Корво, ось тільки спочатку ставиться мітка, а потім, якщо гравець перебуває в межах досяжності, відбувається переміщення, що відкриває нові тактичні можливості, і дає змогу переміщатися через деякі зачинені двері (або прямо у ворогів - привіт, телефраг) або ж просто відкласти переміщення до потрібного моменту.

Передбачення дає змогу залишити тіло і в зупиненому часі досліджувати околиці, відмічаючи ворогів і предмети, які видно крізь стіни, а поставивши мітку, можна бачити і в звичайному режимі. Таким чином можна спланувати напад або відхід за кілька секунд. Якщо попередні дві здібності були схожі на те, що ми вже бачили в серії, то все інше абсолютно нове. Схожість дає вам змогу вкрасти обличчя живої людини та прикидатися нею, доки у вас є енергія, або ж доки ніхто не знайшов тіло "оригіналу", що також відкриває безліч тактичних можливостей, тим паче, з огляду на те, що можна вбивати або оглушати ворогів (чи навіть красти нове обличчя), не втрачаючи чужої личини.

До нових здібностей також належить можливість слухати розмови щурів (так-так) і отримувати іноді корисну інформацію стосовно завдань, а також Удар Безодні, що дає змогу атакувати ворогів на відстані, відкидаючи їх у бік і завдаючи їм незначної шкоди. Всі здібності вимагають енергії, яку тепер не можна поповнити еліксирами (через відсутність їх), але сама вона при цьому відновлюється швидше і повністю, що пояснюється тим, що Біллі черпає енергію безпосередньо з Безодні.

Прокачування, а відтак і руни, з гри прибрали, що можна було б пояснити невеликою тривалістю доповнення (якщо розглядати його як звичайну гру) - особисто в мене пішло близько 15 годин на повне проходження без виявлень (F5 - F9) з обшуком кожного закутка та збиранням усіх більш-менш важливих предметів. Втім, це не скасовує того факту, що без прокачування трохи нудніше. Частково його замінюють амулетами, яких тут просто море (особливо в останній главі - до тридцяти штук) і які дають деякі з пасивних можливостей з основної гри, на кшталт спритності. Крім того, пізніше за сюжетом, як і в основній грі, буде можливість крафтити свої амулети, що тут не надто й потрібно.

Арсенал також зазнав певних змін - замість пістолета й арбалета в нас є електрична пищаль - мініатюрний рейкотрон, що кріпиться на зап'ястя і, як арбалет в основній грі, може стріляти кількома видами снарядів. При прокачуванні, до речі, можна використовувати як снаряди підручні предмети, наприклад, цвяхи або ручки (за потрапляння останньої в голову дається окреме досягнення). Крім того, є міни, що притягують ворога до себе і мають два режими - летальний і не летальний, термобаричні гранати, які оглушують одразу кілька ворогів тощо. Прокачування спорядження нікуди не поділося, але тепер шукати креслення не потрібно - все і так доступно на чорному ринку, тільки б вистачило монет.

Останні, до речі, можна заробити на виконанні контрактів - додаткових завдань, які беруться на чорному ринку і за виконання яких передбачено додаткову винагороду, як правило, у грошовому еквіваленті.
Щодо рівнів, то дуже великого розмаїття тут годі й шукати - вступний рівень доволі компактний, один із рівнів повторюється двічі, хоч і в різний час доби та з різними деталями, крім того, тут є Кунсткамера з основної гри, але окрім неї самої на рівні присутній лише невеликий шматок вулиці. Водночас, як і в доповненні до першої частини, фінальний рівень тут зроблений розкішно і контрастує з усім, що було в доповненні раніше.

Системи хаосу як такої в грі немає, і майже ніякі ваші дії не вплинуть на кінцівку, що знов-таки для когось плюс, а для когось мінус.

Окремо варто виділити режим Оригінальна гра +, який відкривається після першого проходження. Відмінною особливістю цього режиму є те, що нам пропонують пройти гру, використовуючи здібності Корво й Емілі з другої частини. Замість Переміщення, Передбачення і Подібності у нас будуть Перенесення, Темний зір і Доміно відповідно. Максимальне прокачування цих здібностей додається. Темний зір тут, до речі, як і передбачення, споживає енергію постійно, а не певну її частину, що його трохи знецінює.

“Prepare for unforeseen consequences”

Графіка у грі не сильно відрізняється від другої частини, а ось оптимізація стала кращою.

Саундтрек традиційно непоганий, але не більше того, особисто мені найбільше запам'яталася композиція з головного меню.

За підсумком ми маємо ще одну повноцінну частину серії (в геймплейному плані) яка пропонує нам нові можливості, а також нових ворогів і локації, де це все можна буде випробувати. Крім того, нам глибше розкривається лор гри і є можливість поглянути на наслідки рішень, прийнятих у другій частині (щоправда, тільки з урахуванням кінцівки з низьким рівнем хаосу). За повну ціну я б брати не рекомендував, але ось зі знижкою - ласкаво прошу.

Як доповнення - 10 вкрадених личин / 10 снарядів, створених із підручних засобів

https://steamproxy.net/sharedfiles/filedetails/?id=1998581998
Was this review helpful? Yes No Funny Award
2 Comments
Ur1z3n 25 Apr, 2023 @ 3:59am 
:BL3Thumbsup:
ℊዙטȿᎿ ∂aჩᶄȵeȿȿ 24 Jul, 2019 @ 8:39am 
:DMCDante::approve: