163 people found this review helpful
1 person found this review funny
Recommended
0.0 hrs last two weeks / 18.5 hrs on record (18.2 hrs at review time)
Posted: 2 Aug, 2019 @ 12:17pm
Updated: 18 Nov, 2022 @ 12:58am

ACHTUNG !!!
Автор рідко здатний висловити свою точку зору лаконічно, тому огляд може бути злегка затягнутим. Або ж ні.

Originally posted by Prophet:
Alcatraz? That your name? Alcatraz... Destiny's a ♥♥♥♥♥, huh?

Із серією Crysis я познайомився в момент її зародження - у 2007 році. Тоді перша частина викликала справжній фурор і на кілька років стала тією грою, можливістю запуску якої цікавилися користувачі під час купівлі нових відеокарт. Сиквел, хоч і не став таким проривним, як оригінал, але все ж зміг привнести низку змін як у межах серії, так і в межах жанру та індустрії.

Загалом, гра зазнала цілої низки змін, основною з яких стала заміна псевдовідкритого світу на доволі просторі, але все ж коридорні локації. Комусь це сподобалося, комусь ні, дехто вважав, що гра оказуалилася, та ще й втратила частину графіки, оскільки тепер виходила і на консолях. Я ж у далекому 2011 році хоч і проходив Crysis на мінімальних налаштуваннях, але залишився цілком задоволений. Відтоді минуло 8 років, і я нарешті зміг пограти на максималках, а тому готовий винести грі справедливий вердикт.

Сподобався огляд? Підписуйтесь на мене на Ютубі та додавайтесь в друзі в Стімі, щоб познайомиться з ще більшою кількістю оглядів українською!

«Технічна частина»

Ігри цієї серії славилися не тільки своєю графікою, а й системними вимогами - як у момент виходу оригіналу, так і в момент виходу сиквела було складно знайти ПК, який би стабільно тягнув гру на максимальних налаштуваннях. Але ось надворі вже 2019 і навіть мій далеко не топовий ПК здатний видавати 60+ FPS у FullHD майже на максималках, тому про оптимізацію годі й казати - зараз з нею точно не буде особливих проблем.

На жаль, під час мого проходження трапився доволі неприємний момент - через вимкнення електропостачання гра перестала бачити свої власні збереження, через що мені довелося почати проходження заново, незважаючи на вже витрачені 8 годин.

Originally posted by Jacob Hargreave:
This is the future - death's an inconvenience now, nothing more. We are all dead man walking.

«Сюжет»

Якщо в першій частині сюжет був досить локальним, і події відбувалися на острові біля Кореї, то тепер місцем дії став Нью-Йорк, а в міру просування грою масштаб того, що відбувається, постійно зростає. З часів Crysis минуло 3 роки, і цього разу прибульців виявили у великому яблуці, щоправда, тепер вони не були такими сонними, як під час першої зустрічі, і крім звичайних солдатів-цефів випустили вірус, що змушує людей мутувати й повільно вмирати.

Головний герой - морпіх з позивним Алькатрас - прибуває зі своєю групою до Нью-Йорку для підтримки військових, однак після прибуття на них нападає корабель цефів, і всі, крім протагоніста, гинуть. Його ж рятує знайомий нам за першою частиною Лоуренс Барнс, більш відомий як Пророк. Після цього він надягає на знепритомнілого і ледве живого морпіха свій нанокостюм, залишає йому відеопослання і пускає собі кулю в скроню.

Таким чином на плечі Алькатраса лягає місія по боротьбі з прибульцями і позбавленню Нью-Йорка від їхньої загрози. Гра розвиває деякі теми з оригіналу, але привносить і свої, так, наприклад, ми набагато більше дізнаємося про сам нанокостюм і про те, чим же він насправді є - не просто бойовим прототипом новітнього озброєння, а найдосконалішою технологією, яку будь-коли створила людина, та яка містить у собі елементи технологій цефалоподів. Взагалі, якщо в першій частині це був просто інструмент, то тут це диво техніки, здатне взаємодіяти з оператором на кількох рівнях, аж до молекулярного і генетичного, і є ключем до перемоги над прибульцями, які теж виявилися не такими простими.

Більшого про сюжет не скажу, щоб не спойлерити, зазначу лише, що він тут хоч і не геніальний, але вже явно не для галочки - за ним цікаво спостерігати, а кілька несподіваних моментів наприкінці тільки підсилюють позитивні враження від історії.


Originally posted by Nanosuit:
Cloak Engaged.

«Геймплей»

Геймплей так само зводиться до перестрілок і використання нанокостюма в різних бойових ситуаціях, але сам його функціонал дещо змінився. Якщо в першій частині було чотири режими (сила, швидкість, броня, маскування), то тут їх три - силу і швидкість об'єднали в міць і зробили його пасивним (активується автоматично під час певних дій, на кшталт стрибків або бігу). У першій частині режим броні використовувався за замовчуванням і просто витрачав енергію замість здоров'я, тут же він активується окремо і дає змогу отримати серйозну перевагу в бою, оскільки не тільки відбиває всі кулі, а й захищає від інших небезпек на кшталт вибухів, вогню, електрики тощо.

Смужку здоров'я, до речі, прибрали зовсім - тепер тут звичайне почервоніння екрану, що, втім, пішло грі тільки на користь. Маскування так само дає змогу стати майже повністю невидимим і відкриває можливості для стелсу. Замість бінокля тепер візор, що дає змогу позначати ворогів, зброю, боєприпаси і можливості для тактики, а потім відстежувати все це у звичайному режимі. Ще в гру було додано нановізор - суміш тепловізора і приладу нічного бачення. Крім того, костюм тепер можна прокачувати за нанокаталізатори, що добуваються з прибульців (від 20 до 5000 з одного, залежно від виду). Загалом 12 поліпшень у 4 категоріях, одночасно в кожній можна вибрати тільки один апгрейд. Прокачаний костюм дає ще більшу перевагу - наприклад, підвищена швидкість маскування в купі зі зниженим споживанням енергії та її підвищеним відновленням.

Зброї в грі так само багато, і вона представлена як звичайною вогнепальною зброєю, на кшталт штурмових і снайперських гвинтівок, дробовика, пістолетів і т. ін., так і футуристичною, на кшталт гвинтівки Гаусса або мікрохвильового випромінювача. Воно все також модифікується модулями типу глушників, прицілів і підствольників, крім того, є дещо і для підриву - гранати, ракетниці та дистанційна вибухівка.

Противниками традиційно виступають як люди, які не становлять великої загрози за наявності нормальної зброї і деякого прокачування, так і прибульці-цефалоподи. Останні представлені кількома видами: мініатюрні патрачі (не атакують ГГ), звичайні бійці, поліпшені бійці з режимом броні, цефи-танки, крикуни і міні-боси у фіналі - цефи з режимом маскування.

Originally posted by Nanosuit:
Maximum armor

«Аудіовізуал»

Що можна сказати про графіку у грі, яка асоціюється з цією самою графікою? Зрозуміло, все має цілком гідний вигляд і 8 років потому - від самого протагоніста і ворогів, до оточення та ефектів. Єдине, що має посередній вигляд - деякі оголошення і газети, але можна пройти всю гру, не звернувши на них уваги.

Саундтрек тут вийшов досить епічним, і це не дивно - серед інших композиторів над ним працював Ганс Циммер. Композиції досить запам'ятовуються, а головна тема і зовсім може надовго застрягти в голові. Кілька треків із цієї гри давно потрапили до мого плейлиста, а це про щось говорить.

Crysis 2 - це:
  • Максимум графону
  • Рожеві дівчачі прибульці
  • Німий протагоніст
  • Пророк
  • Несподівана таємниця Тунгуського метеорита
  • Пекло на землі для старих ПК
  • Снайперська гвинтівка як ідеальна зброя
  • Нанотаракани
  • Нанотехнології
  • Наноогляд


Originally posted by Prophet:
They called me... Prophet

На виході у Crytek вийшов вельми непоганий шутер з унікальними механіками, в міру тривалий, з досить цікавим сюжетом і непоганою графікою навіть через 8 років після виходу. Усім любителям шутерів рекомендую.

Разом - 8 нанооглядачів / 10 нанопацанів

https://steamproxy.net/sharedfiles/filedetails/?id=1998581998
Was this review helpful? Yes No Funny Award
15 Comments
DarkPrince9507 4 Jun, 2020 @ 12:44pm 
Игра 2011 года, насколько я помню, сервера там давно отключили
Dimasya 4 Jun, 2020 @ 12:40pm 
Простите, а по онлайну можно с друзьями играть? Арену или что то в этом роде, или тут просто прохождение?
FKDS 6 Aug, 2019 @ 9:49am 
я в 2019 прохожу второй дарксайдерс. нет, я не из таких людей :emofdr::emofdr:
DarkPrince9507 6 Aug, 2019 @ 3:55am 
fakepsychic
Прошу прощения, что не так понял, просто некоторые люди считают, что играть нужно исключительно в новинки, а игры, которым больше пары лет уже и внимания не заслуживают и прочитав фразу "это обзор второго крузиса? сейчас август 2019?" мне показалось, что ты из таких, за что извиняюсь.
FKDS 6 Aug, 2019 @ 12:36am 
а вообще. написано добротно. если тебе это приносит удовольствие, то строчи обзоры хоть на сегавскую классику. лайк.
FKDS 6 Aug, 2019 @ 12:26am 
я и не говорил, что "обязательно играть исключительно в новинки"
фраза проверенные временем применима к вещам, которые имеют временной ресурс. игры к ним не относятся, разве что ммо проекты.

с нетерпением ждем ОБЗОРА на Iratus - Lord of the Dead :emofdr:
DarkPrince9507 5 Aug, 2019 @ 10:52pm 
fakepsychic
Да ты всё правильно понял, не обязательно играть исключительно в новинки, можно ещё играть в проверенные временем игры и получать удовольствие. Впрочем, если тебя интересует то, что посвежее, то у меня позавчера вышел обзор на Vane а через день-два выйдет обзор на Iratus - Lord of the Dead.
FKDS 5 Aug, 2019 @ 10:49pm 
это обзор второго крузиса? сейчас август 2019? я все правильно понял?
DarkPrince9507 5 Aug, 2019 @ 11:07am 
BlackSkeleton
?
DarkPrince9507 5 Aug, 2019 @ 1:49am 
《 Ω 》
Благодарю :retro_beer::swill: