Ghost of Tsushima DIRECTOR'S CUT

Ghost of Tsushima DIRECTOR'S CUT

Evaluări insuficiente
Портативний геймінг в епоху відключень електроенергії 1.2
De către Good Old Dummyboychik
Даний посібник є суб’єктивною думкою, що ґрунтується на особистих враженнях та перегляді ютубчику.
Отже, ви вирішили. Далі так жити не можна. Хочу грати навіть коли світла немає. Розумію та підтримую.
4
2
   
Premiază
Adaugă la preferate
Preferat
Elimină din preferate
Вступ
Гра хайпова, а стім трохи вийо. Тому й розміщу як посібник до Цусіми. Вона, доречі, чудово грається на деку

Проблема полягає у досить таки широкому асортименті портативних консолей. Що обрати аби потім не шкодувати? Якщо коротко - SteamDeck OLED на 512 ГБ. Якщо, не дуже коротко - продовжуйте читати.
Миску рису цьому джентельмену. А тоді н@#уй з пляжу
Від усіх китайців типу Ayaneo відмовляємось одразу. Раніше проблемою була висока ціна. Зараз же є відносно конкурентні продукти. Але їх купувати не варто. Вони викидають партію відносно робочих “портативок” зі звичайним ноутбучним процом з вбудованим відеоядром на вінді.

Результат… ну дуже такий собі. Пердолінгу зазнати можна знатно, все буде кривим та косим(уявляємо картинку робочого столу віндовс на маленькому дисплеї портативки). Та й на оновлення пз, біосу та підлаштованих драйверів не очікуйте. Китайці штампують по десятку різних версій в різних корпусах і за півроку вже забувають про їх існування.
У нас своє, воно пахне ліпше
MSI Claw, Rog Ally, Legion Go. Це вже непогані варіанти. Достойна ціна, потужна начинка, адекватне енергоспоживання, та …FHD дисплей з вищою частотою оновлення. Навіщо? Аби флексити тейками в дусі “вдвічі швидше за дек”.
Насправді це просто постріл в ногу. Адже мобільні чіпи декозамінників не настільки потужніші, аби забезпечити все те ж що й дека, але в вищій роздільній здатності. Ви банально зменшуватимете налаштування, чи навіть роздільну здатність. І ті ж 720p на fhd екрані виглядатимуть значно гірше.

Екран деки має ідеальне розширення для свого розміру 1280х800 з частотою оновлення 60(LSD) та 90(OLED) герц. Цього більш ніж достатньо для мобільного пристрою. Ну не буде у вас 144 гц на чипі з ноута. Це фікція. І гроші на вітер. Як і аналог джойконів Nintendo switch на legion go.

Другий суттєвий мінус - власне операційна система Windows. Вона паршиво адаптована для консолей. Все працює через ті ж костилі. Просто поверх них ще й ПЗ розробників консолі, яке оверлеєм дозволяє розширити налаштування, режими живлення і тп.
Третій мінус - дизайн. Відомий випадок неробочого порту на Rog Ally котрий “палив” microSD картки через серійний брак на виробництві. “Джойкони” легіону не однакові. Тобто ви не маєте двох міні геймпадів. На одному класичну хрестовину , а на іншому - кнопки. Та й консоль на релізі не розпізнавала їх в іграх як два геймпади. Воно все не надто продумане та протестоване. Вони з'явились, як відповідь Стім Деку. Але він нічого не питав. І невідомо скільки триватиме їх підтримка.
КОРПОРАЦІЯ МОНСТРІВ
Nintendo Switch найдешевший та найдорожчий варіант водночас. Б/в консоль можна взяти за 8-15 тисяч. Окрім звичайної є версія з олед екраном та лайт(джойкони не відстібаються, трохи менша за розміром). Їх рекомендувати легко, бо ігри нінтендо - шикарні. Це останні ігри про геймплей. Сторонній глядач бачить Маріо чи Лінка та презирливо пхекає, але люди що грали - знають наскільки круті ексклюзиви нінтендо. Вони вартують своїх грошей. Це, власне й перший мінус.
Дорогі ігри. Розпродажів на флагманські проєкти не дочекаєтесь. Велика N вважає свої ігри нестаріючою класикою. Варіанти два - б/в картриджі чи піратство. Не засуджую жоден
Другий мінус - дешеві матеріали. Нінтендо - єдина компанія, що не продавала консолі в збиток. Вони заробляли з першого дня продажу. Але ціна цьому… Надзвичайно фігової якості стіки, що обожнюють дріфтити. А новий набір коштує як повноцінний геймпад.
Легенда, король, філантроп.
Ходить легенда про те як Габен, сидячи у своїй новозеландській хатинці гобіта, захотів зіграти з сином у FF14. Але було лінь і хотілось лежачи. От він посидів, подумав і згадав. Колись же виходили стім машини - ігрові пк на лінуксі. А ще стім геймпад - експериментальна, проте революційна річ, завдяки якій ми маємо стім інпут. Хмм, а варто б з цим щось зробити.
І з’явився Стім Дек. Потужний, ергономічний та…дешевий. Ось це пристрій.

LSD дек - прекрасна консоль, що працює на адаптованому під нею дистрибутиві лінуксу - Протон. Тому все й працює. І працює добре. Зважаючи на популярність,розробники стараються адаптувати ігри під дек. Особливо інді. Адже плашка Fully playable on steam deck - дозволяє цілому пласту геймерів знаходити хідден джеми інді сцени.
Кіберпанк, Відьмак, Спайдермен, РДР…не для стім деку. Грати звичайно можна, але це буде дві години з такою собі графікою. Єдиний кейс легітимної гри в ААА - зачищати карту від знаків питання, аби потім, з десктопу насолоджуватись сюжетом та постановкою.
Гроза беклогу - так називають дек. І це справедливий титул. Скільки у вас на акаунті ігор, придбаних на розпродажі? До яких ніяк не дійдуть руки. Інді чи ігри покоління хбох360. Вже не надто свіжі, але хороші тайтли. Зажаючи на стан сучасної індустрії - шедеври Так от, дек для них ідеальний. Ще він ідеальний комбайн для емуляції умовним ретроарчем. Про це можна довго, але давайте про версії.
Отже, якщо ви таки вирішили, що дек вартий вашої уваги.

Проблеми LSD деки котрі вирішує OLED:
  • Час автономної роботи. Різниця в ємності батарей між LSD та OLED всього 20%. Але менший техпроцес чипа та застосування олед екрану забезпечили майже вдвічі довші ігрові сесії від акумулятора
  • Вищі температури консолі, відповідно гучніша робота кулера
  • Повільніша частота оперативної пам’яті(з останнім оновленням можна розганяти законно. Раніше теж можна було, але складніше
  • Доволі низька якість дисплею(яскравіть, охоплення кольорового простору, засвіти)
Ось хороша стаття, що порівнює деки з повною розбіркою пристроїв:
https://gamersnexus.net/handheld-pcs/they-changed-everything-valve-steam-deck-oled-vs-lcd-tear-down
Погляньте на материнські плати. Це як прототип та масовий пристрій. Скільки зайвого прибрали в новій ревізії.

Чого ж не вирішила олед модель, то це проблеми з габаритами та вагою. Дек у жодному разі не віта на стероїдах. Він доволі важкий та габаритний. Ергономіка зручна. Відчувається як геймпад від іксбоксу але важчий. Тому раджу помацати вживу перед придбанням.

Якщо берете LSD дек - обирайте варіант на 64 ГБ. МicroSD карту та SSD можна доставити самому без проблем. Але економія вийде суттєва.
Щодо версії олед - мінімальна це на 512 ГБ. Буде мало - візьмете хорошу microSD картку. Більше вам не потрібно, повірте мені. Якщо не вірите - ось відео з тестами швидкості завантаження.Різниця є, але не критична.


Якщо все ж берете дек, дозвольте ще кілька порад:
  1. Скло на дисплей беріть обов’язково. І не глянцеве, а матове. По перше- виглядає воно дуже естетично. По друге - не так дзеркалить ваше прекрасне личко ,збирає пил, шерсть домашніх улюбленців та відбитки пальців
  2. Накладки на стіки. Це по бажанню, але я люблю захищати свою техніку. Поки найзручніші від Scull&Co на аліку.

  3. Накладки на задні кнопки. Задні кнопки не те щоб часто використовуються, але без накладок вони реально занадто втоплені.

  4. Док здавався мені юзлесним девайсом поки я не підключив його на обідній перерві до робочого моніку та не запустив Козаків і Команд енд конкер з клавомишею. Ситуаційна, але корисна штука.

    У багатьох доків є RJ45 вхід для інтернету. Мені він без потреби. В цьому ж витягується основна частина та можна юзати як usb хаб. І він складається.
  5. Decky loader дозволить без зайвих зусиль встановити корисні плагіни що додадуть кілька очок зручності в експлуатації деки. Ось рандомне відео, що пояснить що саме можна робити плагінами https://www.youtube.com/watch?v=PBZFpJWul9g
  6. Встановіть cryoutilities та змініть розмір виділеної під відеоядро пам’яті на 4 ГБ
    Сryoutilities змінить розмір свап файлу та прискорить трохи швидкодію вашої Деки. Якщо що відкотити можна в будь який момент
    https://www.youtube.com/watch?v=C9EjXYZUqUs
  7. Ще чимало рішень та фіксів можна знайти у спільноті Steam Deck Community в телеграмі чи дискорді
  8. Хороший павербанк з вихідною потужністю 45 Вт і вище дозволить грати значно довше. Є навіть креслення для 3D принтеру спеціальних кріплень для банки
    https://www.yeggi.com/q/steam+deck+power+bank/
  9. Також раджу придбати кутовий адаптер type c з двома входами. По перше так кабель зарядного проживе довше якщо грати від павербанки чи зарядного. А по друге дасть змогу підключити ще один пристрій(умовну флешку з фільмами).

Захисти свого дека
Кілька слів про чохли. Так, так я дід старий і люблю захищати свою техніку.
Спробував наче як всі і маю що сказати.
  • Акриловий.Складається з трьох частин. Приємний на дотик глянцевий пластик. Ідеально підійде для любителів повнорозмрних вінілових стікерів (на аліку є просто бомбезні варіанти на всі смаки). Без чохла видно неідеально поклеєний вініл. Та й вони доволі матові. А в акриловому чохлі виглядає як дороге лімітоване видання. Дуже гарно
    Але не без мінусів. Кріпиться чохол на пластикові застібки, які дуже легко ламаються навіть від трішки кривого встановлення. Про те щоб зняти його і поставити на місце -мова не йде. Ну хіба ви ДУЖЕ пряморукі





  • Силіконовий.Доволі стандартна штука. Дуже зручно зроблені області накладок на кнопки увімкнення та налаштування(біля тачпадів). В руках сидить ...ну як силікон. Не дуже, якщо чесно. І любить тягнутись коли граєш лежачи(76.59% часу). Але дуже великим плюсом назву те, що у силіконовому чохлі не видно рамок екрану. Це гігантський плюс, як на мене.









  • Гріп-кейс.Жорсткий і дуже якісний пластик. Надзвичайно приємний у руках. Все ще влізає у базовий кейс деку. Конкретно цей ще й розрахований на те, щоб дека могла стояти на столі під зручним кутом без підставки. Не захищає передню частину деки.
Serviceability
Чим ще мені подобається дек, то це відкритістю спільноти та взаємодією з Вальв. У відкритому доступі є практично всі креслення, що необхідні просунутим користувачам, котрі хочуть щось покращити. Аби робити кастомні аксесуари і тому подібне. А ще майже усі оригінальні деталі можна замовити у вальв. Від кнопок до модулів стіків.
Доречі, про модулі. Після перепайки дуалсенсу я розумію чому цим не захоче займатись 95 відсотків користувачів. Але в деку все зроблено для людей. Модулі аналогових стіків йдуть на окремих платках, котрі можна замінити без пайки. Просто відкрутити болти та від'єднати шлейф. Є й одразу модулі на датчиках Холла. Всерйоз думаю над їх встановленням. Тим більше зважаючи наскільки це легко.
Серед найпопулярніших операцій з деком
  • Заміна заводської термопасти на термопрокладки, що змінюють агрегатний стан при нагріві. Ось відео з тестами від розробника Cryoutility
    https://youtu.be/aai2AtxenU0?si=99NEwuYmUutI8uyh
  • Заміна штатного ссд
  • Заміна штатної задньої кришки для зміни повітряного потоку. Пару градусів з чіпа зніме. Але все ж повітряні потоки я довіряю інжерам Валв.
  • Високорівнева заміна чипів оперативки. Можна збільшити об'єм та частоту. Приріст у потужних іграх буде, бо озп використовується як відеопам'ять. Але це дорого і геморноhttps://youtu.be/yr_xtTxmBdo?si=YMl8o0dYbct_GX_f
32 comentarii
Good Old Dummyboychik  [autor] 5 sept. la 3:17 
Дякую:handshake:
Costiantyne 5 sept. la 2:29 
Дякую автору за те, що поділився досвідом, було дуже цікаво.
Нагороду поставлю, а от з вподобайкою поки не вийде — у мене поки відсутня Ghost of Tsushima...
Uatarasas/Ermac 31 aug. la 13:29 
Дякую))))
Good Old Dummyboychik  [autor] 31 aug. la 12:13 
Вітаю! Радий за тебе)
Uatarasas/Ermac 31 aug. la 10:58 
Елей сподобавсь)))) Прикольна штука))) І головне нуль проблем))
Uatarasas/Ermac 28 aug. la 23:04 
Ахахахахахахах, я трішки задумався коли прочитав про Олега) та нічого))) так Дік нічого але дійсно після поганого досвіду, якось... не знаю... шиза бере...
Good Old Dummyboychik  [autor] 28 aug. la 20:02 
Блін щойно зауважив, що мені олед виправляє на Олег...:TheDivineRedCrown:
Good Old Dummyboychik  [autor] 28 aug. la 20:00 
Щось мене понесло. Вибачай. Це твій досвіт і твоя ситуація. Не хочу нав'язуватись, просто отримав від користування декою такий кайф, що втрачаю контроль в натиску. Це була, напевно, найвдаліша моя покупка.
Рог хороший портативний комп. І для гогу напевно комфортніший. Вітаю з придбанням
Good Old Dummyboychik  [autor] 28 aug. la 19:51 
Ну й екран оледівський це просто імба. У мене з Олегом нічого не було, тому тепер нічого навіть поруч не лежить. Пам'ять завжди можна доставити.З портативкою як відеокартою - ліпше переплатити.
Ну або з рогів брати X. Але він дорожчий за олед дек
Good Old Dummyboychik  [autor] 28 aug. la 19:51 
Думаю простіше роздати на деку нет з телефону.
Якщо брав на z1extreme то чіп потужний. Але на низьких режимах живлення дуже рве фреймтайм. Можна грати в fhd на турбо режимі, але батарею тоді збиратиме дуже швидко. Але й видаватиме ту ж кількість кадрів що дек у 800р. Рог легший на 40 грам. Тут так. Але це всеодно 600г і тримати як віту ти свіч не вийде.