26 osob ohodnotilo tuto recenzi jako užitečnou
Doporučuji
0.0 hodin za poslední dva týdny / 14.4 hodin celkem (14.4 hodin v době psaní recenze)
Odeslána: 30. srp. 2023 v 13.15
Naposledy upravena: 31. srp. 2023 v 13.06

Приємна гра що має декілька “але”

До гри є неофіційна українська текстова локалізація. Посилання в кінці.

Найсильнішою стороною Kena: Bridge of Spirits є її казковий, барвистий та різноманітний ігровий світ. Це стосується як чудового левел-дизайну (що приховує в собі безліч схованок, секретних троп та іншого цікавого для дослідження), так і захоплюючої фантазійної історії про провідницю духів. Гра не тільки візуально виглядає як дорогий мультфільм, але і відчувається як щось, що могло бути створене студією PIXAR (з віковим рейтингом 0+). Схожість з мультфільмами цієї студії помічають напевно всі, хто хоч раз бачив скріншоти або трейлери з гри. З точки зору графіки та візуального стилю, Kena: Bridge of Spirits дійсно є неймовірно красивою грою. За час проходження я сотні разів ловив себе на тому, що мені постійно хочеться зупинятись та просто милуватись пейзажами цієї гри, її локаціями, дрібними деталями тощо. Про сюжет я говорити окремо не буду (щоб не спойлерити), але особисто мені історія сподобалась.

Також окремої згадки заслуговує і музика в грі. 90(!) композицій написаних Theophany чудово доповнюють та підкреслюють всю ту чарівну та казкову атмосферу, яка буде відбуватись на ваших екранах. Кожна локація, кожен бій з босом має свою унікальну музичну тему. Музика та звук загалом в грі дійсно прекрасні.

https://steamproxy.net/sharedfiles/filedetails/?id=3027889053

А тепер ті самі “але”
Примітка: “тлінчиками" (тобто ”Rot” в оригіналі) в українському неофіційному перекладі названі посіпаки головної героїні Кени, що супроводжують її під час пригоди.

Перше "але", про яке хочеться поговорити, це система луту. Як я вже казав раніше, світ гри приховує в собі купу таємних схованок, що кидатимуть виклик вашій спритності, уважності та кмітливості. Винагородою за виконання цих випробувань будуть скрині, в яких ви знайдете, по-перше, ігрову валюту (у вигляді блакитних кристалів), і, по-друге — шапки для тлінчиків, які за ці блакитні кристали можна буде потім купити в магазині. Ви спитаєте: а що дають ці шапки? І я відповім — нічого. Так, це просто косметика, і це єдине, на що в грі можна витратити валюту. Шапки не несуть в собі нічого, окрім візуальної прикраси для ваших малих посіпак. За проходження я відкрив безліч шапок, накопичив 8,000 валюти але майже не згадував впродовж гри про те, що мені цю валюту треба витрачати. Відкриваючи чергову скриню, відчуття задоволення є лише від самого процесу здобуття цього “скарбу” (деякі дійсно було важко дістати), але не від самої винагороди. І це, як на мене, є найбільшою проблемою та великим недоліком гри. Мотивація добувати цю валюту майже відсутня.
https://steamproxy.net/sharedfiles/filedetails/?id=3027887731
Тлінчики. Також випробуванням вашої уважності буде пошук і самих тлінчиків. І їх, тобто тлінчиків, буде сховано по світу дійсно дуже багато. В якийсь момент я просто перестав їх рахувати (сталось це десь після двадцятого знайденого малюка). За своє проходження я зібрав їх аж 85 штук Так, тлінчики є головною фішкою гри, на них робиться великий акцент в промо матеріалах, рекламі тощо, але емоційний зв’язок між гравцем та кумедними чорними створіннями майже відсутній. В якийсь момент їх стає настільки багато, що унікальних шапок для всіх просто не вистачає, тому вам доводиться купувати однакові, і через це розрізнити малечу між собою взагалі стає неможливо. На мою думку, краще б їх було штук 10-15, але щоб всі вони були з особистими іменами, з унікальною індивідуальністю, характером, щоб можна було використовувати їх не тільки як ігрову механіку гри (а на них завязано багато), але і щоб був якийсь емоційний конект з ними. Бо особисто мені було байдуже, 10 їх, 30 або 100 — це лише цифра (до кількості тлінчиків також прив'язаний рівень персонажа, але це умовність, щоб хоч якось виправдати їх пошук).

Останнім “але”, про яке хотілось би сказати окремо, є так звані “невидимі стіни”. Багато разів я ловив себе на тому, що намагаюсь застрибнути туди, куди застрибнути було фізично неможливо. Часто це виступ, ящик чи щось інше висотою значно менше вашого подвійного стрибка, але застрибнути вам туди все одно не вдасться. Також зі стінами погано взаємодіє і моделька Кени. Якщо ворог вдарить та відкине назад Кену десь біля стіни, вона може зависнути у повітрі на 3-4 секунди.

Дріб'язок, який також можна віднести до мінусів:
— ПК версія гри не адаптована під DualSense. Граючи з геймпадом від Sony, у вас будуть відображатись кнопки XBOX. Модифікації, яка могла б це виправити (поки що) не існує.
— деколи в грі треба буде плавати, але плаває Кена дуже повільно, і кнопки прискорення немає.
— задовгі анімації при телепортації (переміщення між точками на карті)

Попри всі озвучені мною мінуси, загалом гра мені сподобалась. Пропрацьований світ (з художньої точки зору) та дійсно цікавий сюжет дають загальне відчуття, наче ви граєте в дорогий мультфільм рівня студій PIXAR (анімаційні вставки, дизайн) або Studio Ghibli (сюжет, японські мотиви, ті самі тлінчики). Це, здебільшого, хоч і перекриває мінуси гри, але не дає можливості назвати Kena: Bridge of Spirits ідеальною. Але на знижках її взяти точно варто, тут жодних сумнівів.

Оцінка: 75 тлінчиків зі 100


Порада: Якщо ви граєте з DualSense, то до нього існує пресет в Steam, який дозволить цілитись за допомоги вбудованого гіроскопа (при затиснутій кнопці L2)

Також раджу встановити українізатор від вже легендарного (серед спільноти) Кіндрата Книша. 100% перекладеного тексту, чудово підібрані шрифти та відсутність т.з. "відсебеньок" — дійсно якісна робота. Для встановлення українізатора вам потрібно буде завантажити .exe файл та виконуючи прості вказівки інсталятора, зручно та просто встановити українську мову (замінюється англійська, що важливо).
https://steamproxy.net/sharedfiles/filedetails/?id=2870814561
Byla tato recenze užitečná? Ano Ne Vtipná Ocenit
Počet komentářů: 4
Aenesthes 31. srp. 2023 v 3.06 
🤍
Rondo 31. srp. 2023 v 0.40 
Я першу половину гри проходив на "середньому", а другу — вже на передостанньому рівні складності.

Дякую за виправлення! Цього разу щось зовсім не вичитав текст перед тим, як запостити з чернетки сюди. Буду редагувати.
Aenesthes 30. srp. 2023 v 22.01 
У мене в цій грі більше питань до боївки, яка відчувалася трохи дивно і місцями надто складно. Але спогади все одно приємні залишилися після гри.
Дякую за відгук :steamthumbsup:
Hiotsu 🪼 30. srp. 2023 v 13.50 
Дякую за рецензію!